Magabiztos Fradi-siker, kiesett a Fehérvár KC a kupából

Végül is simán nyert a Ferencváros a Fehérvár ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjében, a végén mégis az FKC edzője látott több pozitívumot csapata játékában. Mindkét mester előrenéz a találkozó után, Jensen mester a Veszprémre figyel már, míg Elek Gábor a Bajnokok Ligájában a Valcea ellen próbálja felrázni játékosait.
FTC-Rail Cargo Hungaria-Fehérvár KC 38-26 (19-13)
2013.01.24. 07:40 |

Nem az év meccsét játszotta egymással a Ferencváros és a Fehérvár KC az Elek Gyula Arénában, a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Ezt Elek Gábor a Fradi edzőjének meccs utáni szavai is alátámasztottak: „Mélyen tudása alatt játszott mindkét csapat, szerintem a Fehérvár egy kicsit altatott bennünket a jövő heti bajnoki előtt. Nekünk pedig nagyon össze kell kapnunk magunkat, sokat kell javulnunk a február 3-ai, Valcea elleni BL meccsig.”
Igen ám, mert jövő szerdán is rendeznek egy FTC-FKC mérkőzést, a Fradinak pedig tényleg közeleg a tavaszi Bajnokok Ligája start a legjobb nyolc között. De az FTC-Rail Cargo Hungaria a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé is bejutott, összességében simán, bár azért voltak jó periódusai is a fehérvári egységnek. „Az első félidő nagy részével elégedett vagyok, sokáig jól védekezetünk és, ha a ziccereinket bedobtuk volna még szorosabb is lehetett volna a félidő.” – mondta a találkozó után, az FKC vezetőedzője, Pål Oldrup Jensen.

A szünetben 19-13 állt az eredményjelzőn, de tényleg lehetett volna kisebb is a különbség, ha bemennek a fehérvári ziccerek és tiszta lövőhelyzetek. A második harminc percben már sokkal jobban játszott a bajnokságban második helyen álló Fradi, bár a 47-ik minutumtól hat percen keresztül csak fehérvári találat született, szám szerint öt. Ekkor már mindkét mester cserélgette, frissítette csapatát, Jensen mester a fiatalokról elismerően szólt: „Jól szálltak be a padról az utóbbi időben kevesebb lehetőséghez jutó játékosok, Kuhinkó Viviennel kifejezetten elégedett vagyok, de Trimmel Brigi, Lelkes Noémi és Becséri Kitti is jól teljesített.”

A találkozót végül magabiztosan, 38-26-ra nyerte a fővárosi, kétszeres KEK-győztes csapat, bár Elek Gábor nem ugrált örömében: „Mondtam is a lányoknak, hogy ez volt minden idők legszomorkásabb 12-gólos győzelme. Fásultak a csapat az utóbbi időben, de most már tényleg fel kell pörögnünk, hogy még szebbé tegyük a szezonbeli BL-szereplésünket. A célunkat, nyolc közé kerülést ugyan már elértük, de még többet akarunk ennél!”

A Fehérvárra vasárnap, 18 órától fontos bajnoki vár, a Veszprém érkezik a Köfém Sportcsarnokba (nem jó előjel, hogy Triscsuk Krisztina az első félidő végén megsérült, az ujját fájlalta, diagnózis csütörtökön lesz). „Jó csapat a Veszprém, de ha azt a játékot nyújtjuk ellenük, amit ma az első félidő nagy részében, akkor a legjobb játékukat kell hozzák, ha le akarnak bennünket győzni!” Ilyen az, amikor a vesztes fél edzője szebbnek látja a világot, győztes trénerénél.

FTC: Abramovics - Kovacsicz 1, Tomori 5, Szucsánszki 5, Szamoránsky 7, Pena 6/3, Vérten 3. Csere: Pastrovics (kapus), Cifra 3, Szarka, Such 4, Deáki 3, Dajka 1, Szekerczés. Edző: Elek Gábor.
FKC: Szikora - Azari 2, Emberovics 3, Tilinger 6, Horváth 6, Triscsuk 3/1, Vaszari 2. Csere: Trimmel (kapus), Siti E., Németh K. 1, Lelkes, Kuhinkó 1, Becséri 2. Edző: Pål Oldrup Jensen.
Kiállítások: -, ilietve 6 perc.
Hétméteresek: 4/3 ill. 1/1