Magabiztos győzelem a horvátok ellen

8-3-ra győzött a magyar jégkorongválogatott a horvátok ellen pénteken este az Eurotour sorozat első napján. A hazaiak győzelméhez Ocskay és Peterdi 2-2, míg Svasznek, Ladányi, Vas M., és Vas J. 1-1 góllal járult hozzá. A magyarok ma Norvégiával játszanak.

2004.09.04. 09:47 |

A délutáni mérkőzésen Dánia 3-2-re győzte le Norvégiát, a magyar válogatott pedig a horvátok ellen lépett jégre. A hazaiaknál az egyik legmeghatározóbb játékos, Palkovics Krisztián térdsérülése miatt nem játszott.

A 4. perc elején Borbás átadása után Vas János szerzett vezetést, fél perc sem telt el azonban, amikor érkezett a válasz, Plahutar használta ki a lehetőséget. Három perccel később a vezetést is megszerezték déli szomszédaink. Dalibor indította Lovrencicet, a horvát játékos egyéni akció után betalált.
Két perccel később emberelőnybe kerültek a mieink, ám a létszámfölényt nem tudták gólra váltani. Nem úgy a következő emberelőnynél, amikor Sille átadása után Ocskay remek gólt szerzett. A 15. percben Peterdi asszisztja után Vas Márton talált be.
A harmad utolsó percében Széliget állították ki, így a játékrészt emberhátrányban fejezték be a magyarok, sőt a lefújás pillanatában Vast bottal akasztásért állították ki.

A második harmadot így kettős emberhátrányban kezdték a mieink, az előnyt gólra váltották a horvátok, Plahutar révén. A 6. percben kettős emberelőnybe kerültünk, amit Peterdi használt ki Ladányi átadása után. Három perccel később az emberelőnyben játszó magyar válogatott két gólosra növelte előnyét, Vas J. átadása után Ocskay második gólját szerezte meg. A harmad közepén Tokaji lövésébe Peterdi nyúlt bele és mattolta a horvát kapust. A mérkőzés felénél Pat Cortina szövetségi kapitány kapust cserélt, Budai helyett Halmosi érkezett. A 14. percben tovább nőtt a magyar előny, Tokaji átadása után Ladányi vitte el a korongot, és szerezte meg a magyar csapat hetedik gólját.

A záró harmadra csupán egy gól maradt, Ocskay átadására Svasznek érkezett és közelről betalált.

A magyar válogatott főleg a remek emberelőnyös helyzetek kihasználásával győzte le a horvátokat. Ocskayék ma 19 órától Norvégiával játszanak.