Magabiztos győzelmet aratott a Videoton a Pécs ellen

Harmadik hazai meccsét is megnyerte a címvédő Videoton az OTP Bank Liga 6. fordulójában: többek között portugál góllal és gólpasszokkal győzött a Vidi 4-1-re az eddig veretlen PMFC ellen. Evandro első NB I-es találatát szerezte, Felipe Oliveira pedig két assziszttal debütált, de Alves, Elek és Nikolic is eredményes volt a Sóstói Stadionban.
Videoton – Pécsi MFC 4-1

2011.08.21. 17:47 |
Harmadik hazai meccsét is megnyerte a címvédő Videoton az OTP Bank Liga 6. fordulójában: a többek között portugál góllal és gólpasszokkal győzött a Vidi 4-1-re az eddig veretlen PMFC ellen. Evandro első NB I-es találatát szerezte, Felipe Oliveira pedig két assziszttal debütált, de Alves, Elek és Nikolic is eredményes volt a Sóstói Stadionban.

Esélyeshez méltó módon kezdte a meccset a Vidi, Evandro már a második percben tesztelte Dibusz Dénest, s a fiatal hálóőr szép védéssel bizonyította, hogy az elmúlt hetekben mutatott jó forma nem a véletlen műve. A vendégportás nem sokkal később Elek elől csippentette fel a labdát, a 17. percben azonban már ő is kapitulált: Alves 11-esénél az irányt ugyan elkapta, de a brazil nagyon pontos volt, így megszerezte a vezetést a bajnokcsapat.

Nem sokáig örülhetett azonban Paulo Sousa együttese, a 23. percben ugyanis Pintér Attila megpattanó szabadrúgásával egyenlített a Pécs. Csakhogy két minutummal később jött az újabb fordulat, a Vidiben ezen a meccsen debütáló Filipe Oliveira centerezése után Elek fejelt szép gólt. Nem sokkal később a feladó maga vállalkozott, de Dibusz a helyén volt. A 37. percben meg pláne, a már jó néhány sokat látott csatárt megbabonázó kapus Alvesszel is alaposan kibabrált – szenzációs reflexmozdulattal hárította a ziccerbe kerülő gólkirály ravasz nyesését, meccsben tartva ezzel a Pécset.

Amely a második játékrészben sem igazán tudott kijönni a szorításból, Sándor a 49. percben kis híján újabb gólt szerzett. Majd sorrendben Brachi, Alves és Polonkai is betalálhatott volna, de végül nem ők, hanem az első bajnoki gólját szerző Evandro örülhetett – a portugál a 69. percben egy remek lefordulás után nem kevésbé príma mozdulattal lőtte ki a jobb felső sarkot.

A 81. percben Polonkai adhatta volna meg a kegyelemdöfést, de csak a kapufát találta el, majd nem sokkal később Dibusz járt túl Sándor eszén. A 90. percben viszont már a pécsi kapus is tehetetlen volt, Gosztonyi rúgatott egy gólt Nikoliccsal 4-1 lett a vége, az újonc nagy veretlenségi sorozata a Videoton otthonában szakadt meg.