Magabiztos győzelmet aratott az FC Fehérvár - Pályára lépett Julinho

A labdarúgó Borsodi Liga, vagyis az NB1 9. fordulójának nyitómérkőzésén az idén hullámzó teljesítményt nyújtó FC Fehérvár a tabella élmezőnyében vitézkedő Tatabányát látta vendégül. A piros-kékek az első félidőben büntetőből szereztek vezetést, majd a második játékrészben bebiztosították győzelmüket, magabiztos játékkal, megérdemelten gyűjtötték be a három bajnoki pontot. FC Fehérvár – Tatabánya 2-0 (1-0)

2006.10.13. 22:34 |

A FC Fehérvár már a találkozó elején nekirontott ellenfelének, Csizmadia, Bozic, és Horváth Ferenc is célt tévesztett, majd a túloldalon Kouemaha lövését hárította Sebők. A vendégek tizenhatosán belül Schwarczot rántották le, ám Fábián játékvezető sípja néma maradt, a 17. percben Dvéri szabadrúgásánál azonban már a tizenegyespontra mutatott a bíró. A sorfalból felugró Necas kézzel ért a labdához, a megítélt büntetőt pedig Sitku Illés a kapu jobb oldalába lőtte, 1-0. A félidő hátralevő részében akadtak helyzetek itt is, ott is, de az eredmény nem változott a szünet előtt.

Fordulás után is a Vidi irányított, és a mezőnyfölényt a csereként beállt Alex Alumona nyomatékosította a 69. percben: egy szerencsésen elépattant labdát elhúzott az elfekvő tatabányai kapus mellett, és az üres kapuba passzolt, 2-0. A találat után a fehérváriak már nem erőltették a támadásvezetést, a vendégek pedig képtelenek voltak komoly veszélyt kialakítani a hazai kapu előtt, amikor pedig kellett Sebők kapus remekelt. A 2000 fős publikum nagy örömére a 79. percben Csertői mester becserélte a brazil Julinhot, aki a Vidi-szurkolók körében óriási szeretetnek örvend, azonban a bő tízperces szerep határt szabott a középpályás kibontakozásának. Az FC Fehérvár magabiztos győzelmével az élmezőny után eredt a bajnoki tabellán.

FC Fehérvár – Tatabánya 2-0 (1-0)