Magabiztosan nyert az FC Fehérvár a Tatabánya ellen

Hangulattalan, nézők nélküli összecsapás, siralmas körülmények között, egy letűnt kor állapotait idéző stadionban. A Tatabánya FC és az FC Fehérvár bajnoki mérkőzését – az MLSZ „jóindulatának” köszönhetően – a Szőnyi úti BVSC pályán voltak kénytelenek rendezni, ahol a fehérváriak magabiztos győzelmet arattak a már kieső Bányász ellen. Tatabánya FC – FC Fehérvár 1–3 (0-2)
2008.03.30. 19:54 |

A 21. fordulóban előzésre készült az FC Fehérvár, hiszen a Tatabánya elleni siker a tabellán való előrelépéssel kecsegtetett. Az első negyedórában a Tatabánya veszélyeztetett inkább, Ferenczi, Flores és Perez is helyzetbe került, majd a fehérváriak vették át az irányítást. Az első fehérvári szöglet után Simek beadását követően Horváth Gábor fejelt, de labdáját Herbert a gólvonalon vetődve fogta. Nem sokkal később Balogh Zoltán külsővel lőtt a fehérvári kapu mellé, majd Simek lövését kellett védenie a tatabányai hálóőrnek. A 24. percben Vámosi az oldalhálót találta el szabadrúgásból, két perccel később pedig már a vendég fehérváriak készülődhettek pontrúgáshoz. Farkas küldte középre a labdát, ahol Koller Ákos helyezkedett a legjobban, s a kapu jobb oldalába bólintott, 0-1. A gól után Flores próbálkozott az egyenlítéssel, de ballal a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát, a 35. percben Dajic Sitku összjáték után utóbbi éles szögből veszélyeztetett, Herbert azonban a helyén volt. A szögletből Horváth került helyzetbe, fejese a kapu fölé szállt. Néhány perccel később Mohl labdája tévesztett célt nem sokkal, a 40. percben pedig Nagy Dániel zörgette meg a kapufát, Sitku ismétlését pedig Herbert védte lábbal. A félidő hajrájában Dajic ziccert rontott, 15 méterről lőtt a kapu fölé, Farkas kapáslövését pedig a Bányász portása hárította. A 44. percben azonban már nem állt a helyzet magaslatán Herbert: Polonkai jobbról adott középre, a kapu elé csavarodó labdát pedig a rosszul helyezkedő kapus saját kapujába ütötte, 0-2.

Fordulás után ismét rezdült a „hazai” háló, Sitku ívelte a ketrec elé a labdát, ahol Jusuf Dajic bólintott a kapuscsere után játékba álló Kurucz hálójába. 3-0-s fehérvári vezetés után a Tatabánya rákapcsolt, sorra dolgozták ki helyzeteiket a kék-fehérek, s a próbálkozások gyümölcse a 72. percben érett be. Balogh szabadrúgása a kapufán csattant a kipattanó labdát pedig az egyedül árválkodó Berkes lőtte a kapu jobb oldalába. Az FC Fehérvár 3-1-es győzelmével megelőzte a Zalaegerszeget a tabellán, s a nyolcadik helyről várhatja a folytatást.

Tatabánya FC – FC Fehérvár 1–3 (0-2)