Magyar Bajnok az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia

A fehérvári jégkorong klub junior csapata 24 órán belül a második bajnoki címét ünnepelheti: az EBYSL után a magyar bajnokság legjobbjának is a Volán fiataljai bizonyultak. A mindent eldönttő mérkőzést Székesfehérváron játszották, méghozzá hatszáz néző előtt. A fehérvári utánpótlás csapat nagy csatában 3-1-re nyert az UTE-Vasas ellen. Az akadémia minden korosztálya döntőt játszott idén a bajnokságában és ezzel a győzelemmel eldőlt, hogy csupán egyetlen ezüstöt szereztek.
2013.04.05. 07:27 |
A fehérvári jégkorong klub junior csapata 24 órán belül a második bajnoki címét ünnepelheti: az EBYSL után a magyar bajnokság legjobbjának is a Volán fiataljai bizonyultak. A mindent eldöntő mérkőzést Székesfehérváron játszották, méghozzá hatszáz néző előtt. A fehérvári utánpótlás csapat nagy csatában 3-1-re nyert az UTE-Vasas ellen. Az akadémia minden korosztálya döntőt játszott idén a bajnokságában és ezzel a győzelemmel eldőlt, hogy csupán egyetlen ezüstöt szereztek.

Nehezen kezdte a mérkőzést az Akadémia, kicsit fáradtan mozogtak a fiúk. Aztán fokozatosan felvették a ritmust, gól azonban nem született az első játékrészben. A második felvonásban Hajós góljával megszerezte a Fehérvár a vezetést (1-0), ezt követően pedig rátaláltak a játékunkra. Lélektanilag rosszkor egyenlített az UTE-Vasas: négy másodperccel a szünet előtt (1-1). Ezt követően nehéz perceket éltek meg a fiúk a harmadik harmad elején. Sárpátki gólja fontos fejlemény volt (2-1), és Tóth találatával pontot tettek a nyitott kérdések végére (3-1). A juniorok ismét kitett magáért, elképesztő küzdeni tudásról tanúbizonyságot téve megnyerték meg a junior bajnokságot. Szép volt, fiúk!

Kiss Dávid edző gratulált a fiataloknék és elmondta, hogy a fiúk ismét megmutatták, hogy a helyén van a szívük. Izgalmas mérkőzést játszottunk, ahol mindenki mozgósította az erőtartalékait. Nagy menetelésen vagyunk túl, büszke vagyok a játékosokra tette hozzá a mester.