Már 14 gólnál jár a tavaszi Vidi - most a Siófok volt az áldozat

A futball nyert az időjárás ellen - legalábbis ha azt nézzük, hogy komoly havazás és esőzés után megrendezhették a Videoton-Siófok mérkőzést. A Sóstói Stadion talaja persze igen messze volt az ideálistól, a várható nehézségek ellenére saját stílusát próbálta játszani a Vidi, a kezdőben sok technikás játékossal. A mezőnyfölény ellenére az első félidő nem hozott gólt. A sereghajtó ellenállását Mitrovics gólja törte meg, később emberelőnyben már nem volt gondja a házigazdának. Gólparádéval folytatta a tavaszt a Vidi - ahogy elkezdte.
Videoton - Siófok 6-0 (0-0)
2013.03.29. 18:55 |
A futball nyert az időjárás ellen - legalábbis ha azt nézzük, hogy komoly havazás és esőzés után megrendezhették a Videoton-Siófok mérkőzést. A Sóstói Stadion talaja persze igen messze volt az ideálistól, a várható nehézségek ellenére saját stílusát próbálta játszani a Vidi, a kezdőben sok technikás játékossal. A mezőnyfölény ellenére az első félidő nem hozott gólt. A sereghajtó ellenállását Mitrovics gólja törte meg, később emberelőnyben már nem volt gondja a házigazdának. Gólparádéval folytatta a tavaszt a Vidi - ahogy elkezdte.

Ez a kép fogadta a látogatókat a pályán - a néhány nappal ezelőtti hólepelhez képest biztató, de a fűrészporral felszórt tizenhatos nem ígért túl sok jót a pengés foci képviselőinek. Márpedig a Vidi szeret "kicsiben" játszani, a mezőnyben lehetett is, és Gomes mester is tett róla, hogy ne legyen dúl darabos a csapat. Jobbhátvédben - az ezen a poszton azért nem otthonos - Oliveirát játszatta, akinek a támadásokat kellett segítenie - abban otthon van a kiváló portugál. Persze a sereghajtó ellen hazai pályán belefért ennyi kockázat. Meg is volt a fehérvári mezőnyfölény, de helyzetre a 17. percig kellett várni, ekkor Paraiba egy kontra végén nem tudta átemelni Kurucz kapust.
 Sokszor csak egy kevés, egy pontos átvétel, jó passz hiányzott, a 22. percben pedig csak a befejezés: Alvarez nagyszerű előkészítése után Vitor Gomes és Paraiba is próbálkozott, de Kurucz nagy bravúrral védett. Hat perccel később Kovács rövidsarkos lövésére is leért a kapus, közben pedig a szervezetten játszó Siófok is tiszteletét tette Bozsovics kapujánál, de Juhász tisztázott. A félidő hajrájához közeledve Vad II. játékvezető kezdett száguldani lefelé a népszerűségi listán néhány ítélettel, de az indulatok nem segítették a Vidi játékát - gól nélkül mentek pihenőre a csapatok.
A rázendítő esőben folytatta az offenzívát a főleg jobb szélen aktív fehérvári csapat, az 50. percben Nikolics magasan fölé lőtte Alvarez átívelését. Rengeteget szabálytalankodtak a vendégek, az időt is húzták rendesen, de a védekezésükön nem volt rés - a 60. percben mégis kilőtte a hosszú alsót Mitrovics Nikolicstól kapott labdával. Hét perccel később pedig úgy tűnt, eldől minden: Kurucz még védte Kovács lövését, de az elkövetőt másodpercek múltán Tímár felrúgta a 16-oson belül, amiért a siófoki bekk megkapta második sárgáját- csapata pedig a második gólt. Nikolics volt az ítéletvégrehajtó.
Gomes lövésénél Kurucz, Nikolics fejesénél a szerencse mentette meg a Siófokot az újabb góltól. Menyhárt szabadrúgásánál Bozsovicsnak ia akadt védeni valója - válaszként Vinícius még kihagyta lehetőségét - a csereként beállt Gyurcsó ellenben a 76. percben futtából, 25 méterről nagy gólt lőtt - igaz, ehhez kellett az addig jól védő Kurucz komoly hibája. Az utolsó tíz percre José Gomes Juhász Rolandot előre vezérelte, nosztalgiázhatott az MTK-ban hajdan csatárként induló középhátvéd. A negyedik gólt újfent a Mitrovics-Nikolics páros hozta össze, előbbi indításából utóbbi lőtt a kapuba. Két idegenbeli 4-0 után hazai pályán mégsem ez lett a vége - mert slusszpoénként Juhász megmutatta csatár vénáját: a Torghelle által lefejelt labdát váltotta gólra, majd Oliveira lőtt hatalmas gólt 17 méterről.
Persze Sóstón senki nem szomorkodott, hogy megszakadt a sorminta - három meccsen 14-0, ez mindenhogyan imponáló!

Videoton: Bozsovics - Oliveira, Vinícius, Juhász, Hector - Gomes, Mitrovics - Paraiba (Gyurcsó), Kovács (Caneira), Alvarez - Nikolics (Torghelle).
Gl.: Nikolics (2), Mitrovics, Gyurcsó, Juhász, Oliveira.