Már az első félidőben döntött a Vidi a Zalaegerszeg ellen

A labdarúgó bajnokság második körének első mérkőzésén a Zalaegerszeget fogadta a MOL Fehérvár. Az első fordulóban 3-3-as döntetlent játszottak, most kevesebb gól született. Huszonkét perc alatt Zivzivadze és Houri is betalált, mindketten Nikolics passzából, ezzel a végeredmény is kialakult. Második a táblázaton a Vidi.
2020.11.28. 19:30 |

Az OTP Bank-liga 11 fordulója után meglepetésre a Kisvárda megelőzte a MOL Fehérvárt a táblázaton, de szombat délután csak döntetlent játszott a Budafokkal. Így a fehérváriak egy győzelemmel visszaszerezhették a második helyet. Aktívan is kezdett edzője, Márton Gábor előző csapata ellen a Vidi, Musliu fejesénél azonban még tudott védeni a vendégek kapusa. A 12. percben már nem, ekkor Nikolics és Zivzivadze összjátéka után a grúz csatár lőtt erősen a jobb sarokba. Tíz perccel később már kettő volt az előny, ismét Nikolics előkészítésével. Houri kényszerítőzött a csapatkapitánnyal, majd a léc alá lőtt. Még az első félidőben duplázhatott volna Zivzivadze, de maradt szünetig a 2-0.

A második félidőben kevés helyzetet jegyezhettünk fel, a zalaiakban nem volt igazi átütő erő. Amikor pedig Szalai két perc alatt két sárga lapot is összeszedett és emberhátrányba kerültek a vendégek, végképp nem maradt esélyük. A Vidi egyáltalán nem erőltette a támadásokat, a hosszabbítás perceiben akár szépíthetett is volna a Zete, de Rus a gólonalról mentett. Győzelmével a második helyre lépett fel a MOL Fehérvár, amely decemberben négy bajnokival zárja az évet. Legközelebb jövő vasárnap Pakson játszik a Vidi.

MOL Fehérvár - ZTE 2-0 (2-0)

MOL Fehérvár: Rockov - Bolla, Musliu, Stopira, Fiola (Rus 87.) - Alef - Nego (Ruben Pinto 87.), Houri (Nikolov 76.), Bamgboye (Hangya 62.) - Nikolics, Zivzivadze (Petrjak 76.).

Gl.: Zivzivadze, Houri