Már tét nélkül kapott ki a Sousa-csapat a Ligakupában

Befejezte a csoport- küzdelmeket a Videoton a Ligakupában, melynek címvédőjeként már korábban továbbjutott. Pápán a fiatalok, illetve a felnőtt keret néhány kevesebbet szereplő játékosa lépett pályára, s bár Paraiba góljával vezettek a fehérváriak, a Lombard FC fordított, így még szintén továbbjuthat.
Pápa - Videoton 2-1
2012.11.13. 18:31 |
Befejezte a csoportküzdelmeket a Videoton a Ligakupában, melynek címvédőjeként már korábban továbbjutott. Pápán a fiatalok, illetve a felnőtt keret néhány kevesebbet szereplő játékosa lépett pályára, s bár Paraiba góljával vezettek a fehérváriak, a Lombard FC fordított, így még szintén továbbjuthat. Pápa - Videoton 2-1.

Somodi - Vachtler, Szekeres, Nagy, Haraszti, Tamás, Paudits, Zsótér, Uros N., Papp, Paraiba összeállításban kezdett a Vidi Pápán, ahol a hazaiak egy győzelemmel nagyot léphettek előre a másik továbbjutó helyért folytatott harcban. De hiába kezdtek veszélyesen, az első gólt a Vidi szerezte, Paraiba már a 7. percben betalált. A brazilnak ez a második magyarországi gólja, az elsőt is a Ligakupában lőtte, Kaposváron. Többet támadtak a hazaiak, de a védelem és Somodi állta a sarat, így szünetig nem változott az állás.
A második félidőben is maradt a pápai fölény, ezt a szögletek száma is jól mutatta, de sokáig hiába próbálkoztak a sárga-feketék. Aztán a tizennegyedik sarokrúgást csak gólra váltották Seye révén a 72. percben, sőt, öt perc múlva Szabó hatalmas szabadrúgásával a vezetést is megszerezték. Erre nem volt válasza a Vidinek, amelybe a második játékrészben Károly, Géresi és Hudák is beállt. A 2-1-es hazai győzelem ellenére a Videoton továbra is vezeti a csoportot és már továbbjutott, a Pápa akkor előzheti meg, ha hátralévő két meccsét is megnyeri.