Második helyen zárt az Alba Volán-FeVita a jégkorong Interligában

A szlovén bajnok és címvédő Acroni Jesenice nyerte a jégkorong Interliga 2005-2006-os sorozatot, miután a két győzelemig tartó döntő harmadik, utolsó összecsapásán, Székesfehérváron győzte le az Alba Volán-FeVitát. A Jesenice 3-1-re nyert a végső csatában, és így az élen végzett, az ezüstéremmel pedig a fehérváriak teljesítették alapvető célkitűzésüket.  Alba Volán-FeVita - Acroni Jesenice 1-3 (0-2, 1-1, 0-0)

2006.02.05. 21:28 |

Telt ház, fergeteges hangulat fogadta a fehérvári jégcsarnokban az Interliga döntőjének két résztvevőjét, az Alba Volán-FeVitát és az Acroni Jesenicét. Hiába kezdett lendületesen az Alba Volán, kihasználatlanul hagyta emberelőnyét, nemúgy a Jesenice. Miha Rebolj a 9., és a 11. percben is mattolta Budai kapust. A fehérváriak a  kettős emberfórokból sem találtak a szlovén ketrecbe, így 2-0-ás vendégvezetéssel zárult az első harmad.

A folytatásban folytatta remek szériáját az Acroni, és a 28. percben Ales Kranjc révén használt ki egy kettős emberelőnyt. A Volán a háromgólos hátrány ellenére sem roppant össze, sőt, a kék-fehérek elszánt rohamra indultak, és ennek eredményeként Gröschl Tamás váltott gólra egy emberelőnyt, 1-3. Ezután is többször adódott lehetőség a gólszezésre a Volán előtt, azonban Kristan-kapus remekelt a szlovén ketrec előtt.

A záróharmadban az Acroni Jesenice őrite előnyét, az Alba Volán-FeVita pedig továbbra sem volt eredményes a létszámfölényes helyzetekben, így a szlovén bajnok  megérdemelten gyűjtötte be a győzelmet és lett az Interliga aranyérmese 2005-2006-ban.

Interliga döntő, 3. mérkőzés

Alba Volán-FeVita - Acroni Jesenice 1-3 (0-2, 1-1, 0-0)

Székesfehérvár, 3800 néző
 Vezette: Schiffauer (osztrák), Abonyi, Dr. Nyeste

Alba Volán: Budai – Borostyán, Kangyal, Csibi, Palovcik, Stastny, Svasznek, Buril, Kovács, Ocskay, Palkovics, Sille, Tőkési, Simon, Holéczy (1), Gröschl 1 (ee), Enaffati, Vaszjunyin, Rajz, Majoross, Kiss, Hetényi (kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

Jesenice: Kristan – Kranjc 1 (2xee), Sotlar, Klinar, Mlinarec, Rebolj 2 (mindkettő ee), Dervaric, Varl (1), Remar, Hafner, Golicic, Zagar, Rozic, Poloncic, Rodman (2), Pretnar (1), Bremec, Glavic (kapus). Vezetőedző: Roman Pristov

Kiállítások: 16 ill. 26 perc

A párharcot az Acroni Jesenice nyerte 2-1-es összesítéssel.