Második idegenbeli meccsét is elvesztette a bajnokságban az Alba Fehérvár

Második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a bajnokságban az Alba Fehérvár, a csapat nem játszott jól az NKA Universitas Pécs otthonában, és kevés pontot szerezve maradt alul. NKA UNIVERSITAS PÉCS–ALBA FEHÉRVÁR 79–70 (19–21, 19–22, 18–9, 23–18)
2024.10.12. 20:43 |

NKA UNIVERSITAS PÉCS–ALBA FEHÉRVÁR 79–70 (19–21, 19–22, 18–9, 23–18)

Pécs, 1200 néző. Vezette: Mészáros, Lengyel, Szilágyi

NKA: Kerpel-Fronius 11, Abell 16/3, Durmo 26/6, Meleg 4, Bacsovics 12. Csere: Nikolics 3, Scherer 2, Brbaklics 5/3, Kollár. Vezetőedző: Csirke Ferenc

FEHÉRVÁR: Nichols 16/6, Vojvoda 19/9, Filipovity 6, Horne 7/3, Krivacsevics. Csere: A. Smith 14, Thomas 7/3, Kass 1. Vezetőedző: Alejandro Zubillaga

Kipontozódott: A. Smith (40. p.)

A három győzelemmel kezdő NKA Universitas Pécshez látogatott az Alba szombaton, amelynek magja nagyjából együtt maradt a nyáron, érkezett persze erősítés is, így Csirke Ferenc vezetőedző láthatóan masszív, mindenkire veszélyes együttest gyúrt össze. Az Albánál az volt a legnagyobb kérdés, hogy nyolcas rotációval hogyan bírják a sorozatterhelés következő állomását.

Két ponttal nyerte az első negyedet az Alba, (19–21), a 16. percben Andrew Smith közelijével 13 ponttal vezetett a Fehérvár, így úgy tűnt, minden rendben. A nagyszünetre ebből mindössze öt pont előny maradt (38–43).

A szünetben nem sikerül új lendületet vennie az Albának és a csapat bár jól kezdett a fordulás után, hamarosan támadásban egyénieskedővé vált a játékuk, nagyon rossz volt a dobáskiválasztás és jöttek az eladott labdák, amelyek után az NKA azt játszotta, ami az Alba fegyvere: lefutások után jöttek a gyors, könnyű kosarak.

A fehérvári csapat öt és fél percig nem talált a gyűrűbe, ezalatt a hazaiak egy 10–0-s rohamot mentek, végül Vojvoda Dávid tett egy triplával pontot az ínséges idők végére. Csapatkapitányon kívül nem volt igazán jó fehérvári teljesítmény, mindössze kilenc pontra tellett tíz perc alatt, így már a Pécs kezdte négy pontos előnyben az utolsó játékrészt, 56–52.

A 32. percben Bacsovics duplája után nyolc ponttal vezetett az NKA, 60–52. Szó szerint kibrusztolt az Alba hat pontot sorozatban, így egy kosárnyira zárkózott, aztán nem sokkal később, a 36. perc elején Jeriah Horne, majd Vojvoda triplája után átvette a vezetést is, 62–64.

Megnyugodhatott volna a csapat, de sajnos visszatért arra az útra, amely nem volt korábban sikeres, a kierőszakolt helyzetekből elengedett dobások nem estek be, ellenben a Pécs lefutotta az Albát és ekkor már a távoli dobásai is beestek. Sajnos ekkor már nem volt esély, 17–6-ra veszítette el az Alba az utolsó négy és fél percet, ezzel együtt a mérkőzést is, 79–70.