-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Lehet már jelentkezni a 3. Harman Hackathon kihívásra
A finálénak dén is a Sóstói Stadion ad otthont – hangzott el a versenyről szóló csütörtöki sajtótájékoztatón. A Hackathonra az egész országból várják az egyetemisták és a középiskolások jelentkezését.
Idén is megrendezi a Harman Hackathon 24 órás műszaki problémamegoldó és prototípusfejlesztő versenyt az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata. A november 15-16-án zajló versenyt beharangozó sajtótájékoztatón Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere fontosnak nevezte, hogy ezzel a megmérettetéssel az innováció és a kutatás-fejlesztés lehetőségeire hívják fel a fiatalok figyelmét. Egyrészt már a középiskolás korosztály betekintést kap, milyen lehetőségeik vannak a magyar egyetemi életben, hogyan kapcsolódik össze az oktatás, a kutatás-fejlesztés a fehérvári a cégekkel. Másrészt az utánpótlásbázis-növelésre is szolgál, hiszen az első Hackaton versenyzői közül többen is az Alba Regia Karon tanultak tovább. Harmadrészben szeretnék minden alkalommal felhívni a figyelmet, hogy mennyire fontos a mérnökképzés az utánpótlás tekintetében. Az alpolgármester szólt arról, hogy jelenleg is zajlik a World Skills világverseny, ahol a székesfehérvári kar hallgatói képviselik az országot.
Büszkén vállaljuk, hogy egy ilyen magas szintű vetélkedő részese lehet az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara – hangsúlyozta prof. dr. Györök György.
A dékán megerősítette, hogy a Kar már több mint tíz éve azt az ars poeticát választotta magának, ami az oktatás milyenségét és magát az oktatott anyagot illetően is erősen iparhoz közeli oktatást jelent. Céljuk a jövőt illetően is az, hogy olyan gyakorlati tudást kapjanak hallgatóik, ami ipari, versenyszférai környezetben egyből hasznosítható. Ez a verseny arra ösztönzi a műszaki, közgazdasági szakok hallgatóit, hogy a tanultakat a lehető legjobban, leghatékonyabban hasznosítani tudják, és lehetőséget biztosít arra, hogy a STEAM-képzést népszerűsítsék.
A verseny kiírása kapcsán Németh Tibor, a Harman Becker Kft. oktatási menedzsere, tanszékvezető elmondta, a Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon célja, hogy az ország minden területéről be tudják vonzani a tehetséges tanulókat, hallgatókat. Ez egy nagyon nagy kihívás, hogy mindig jó versenyzőket válogassanak ki és olyan feladatot adjanak, amivel 24 órán keresztül foglalkozni igazi műszaki kihívás. Az idei évben a marketing szerepe is megerősödik, hiszen nem lesz elég a műszaki terméket előállítani, hanem ennek a közgazdasági oldalát is mellé kell majd tenni.
A versenyre mától október 18-ig lehet jelentkezni egy kisfilmmel, amelyben a csapatok felvetnek egy, a lakóhelyükhöz köthető problémát, amely műszaki megoldást igényel. A jelentkezéseket a http://harmanhackathon.amk.uni-obuda.hu oldalon várják.