-
Jégmadár Kupa
A mostani hétvégén már tizedszer lesz Jégmadár Kupa Fehérváron, amelyen idén is több ország indulói mérik össze tudásukat. Székesfehérváron hosszú múltra tekint vissza a műkorcsolya, a város jégfelületein pedig már a kezdetek óta jelen van a sportág. A MET Arénába ingyenes a belépés, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.01. -
Az első év tapasztalatai
Szurkolói fórumot tartottak hétfőn este a a MET Arénában, ahol dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és Gál Péter Pál, a Fehérvár AV19 SC elnöke válaszolt a résztvevők kérdéseire. A fórum célja volt, hogy a szurkolók és érdeklődők első kézből kapjanak információt az aréna működésével kapcsolatos tapasztalatokról, a felmerült kihívásokról és a jövőbeli tervekről.
2025.04.01. -
Sikeres volt az első év az Arénában
Több mint 105 ezer néző fordult meg a MET Arénában az elmúlt idényben, ami a ligában a negyedik legmagasabb és ha a magyar sportot nézzük - a labdarúgást is beleértve - a hetedik legmagasabb nézőszám.
2025.04.01. -
Puskás Ferenc emléke
Puskás Ferencre a legendás labdarúgóra emlékeztek születésnapján, az Olimpiai Parkban. A rendezvényen az Aranycsapat Alapítvány kezdeményezésére idézték meg Öcsi bácsi emlékét.
2025.04.01.
MÁV Előre - új játékosokkal és szakmai stábbal jutna az Extraligába a csapat

A Magyar Király Hotelben rendezett sajtótájékoztatón bejelentették, hogy a játékosként magyar bajnok és kupagyőztes, edzőként többek között ukrán kupagyőztes és bajnoki ezüstérmes Jurij Melnicsuk lett a 2021/2022-es idényben MÁV Előre-Bericap néven induló NB I-es női csapat vezetőedzője. Jurij Melnicsuk először edzősködik hazánkban.
Új igazolás az ötvenszeres magyar válogatott ütő, Szerencsés-Miklai Zsanett, a fehérorosz ütő és feladó átló Diana Karnitskaya, az orosz center Anastasia Bortnikova, valamint a szintén center Csabai Szonja, az ütő Kiss Luca, a feladó Sántosi Eszter és a center vagy feladó átló poszton bevethető Pokó Rita.
A férfiaknál a játékosként hétszeres magyar bajnok és nyolcszoros kupagyőztes, negyvenötszörös magyar válogatott, edzőként a Magyar Kupában arany- és ezüstérmes Dávid Zoltán irányít az új idényben vezetőedzőként. Dávid Zoltán Kecskemétről érkezett Székesfehérvárra.
A MÁV Előre-Foxconn néven induló férfi NB I-es csapatba öt játékos érkezett a nyáron: az albán válogatott feladó Amarildo Deliu, az ugyancsak albán légiós Leonardo Doda, az ütő Balázs Bálint, az ütő és feladó átló Boa Szabolcs, továbbá a center Ambrus Bence.
dr. Tálos Péter elnök az Extraligát tűzte ki célul a felnőtt csapatok számára
“Megválasztásom után azért kezdtünk el dolgozni, hogy a klubot átpozicionáljuk, méltó legyen az egyesület eddigi száztizenkét évéhez. A MÁV Előre SC történetének a legnagyobb és legeredményesebb sportága a röplabda, és azt a célt tűztük ki magunknak, hogy ebben a szezonban mind a férfi, mind a női szakágban jussunk fel az Extraligába. Ennek érdekében a szakmai stábot és a játékosállományt mindkét csapatnál megerősítettük. Úgy gondoljuk, hogy ezekkel a szakemberekkel és játékosokkal minden esélyünk megvan arra, hogy mindkét csapatunk egyedülálló módon Magyarországon a röplabda legmagasabb osztályában versenyezhessen a következő évadtól kezdve.” – mondta dr. Tálos Péter, a MÁV Előre SC elnöke.
A férficsapat korábbi vezetőedzője, Gelencsér Balázs sportigazgatóként dolgozik tovább a fejlődés és a jó eredmények elérése érdekében, míg a magyar férfi röplabda-válogatott szövetségi kapitánya, Koch Róbert szakmai igazgatóként segíti a műhelymunkát. Az utánpótlás-nevelésben a MÁV Előre Sport Akadémia és az Észak-dunántúli Röplabda Akadémia fuzionál és ezentúl dr. Tálosné Rozsinszky Rita utánpótlás szakmai igazgató irányításával zajlik a jövő röplabdázóinak képzése. A sajtótájékoztatón részt vett Mészáros Attila alpolgármester is, aki megköszönte az előző évek munkáját és sok sikert kívánt a klub előtt álló feladatokhoz.