-
Az üzempróbák is befejeződtek
Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.
2024.12.25. -
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10.
Megannyi út-, járda-, park- és parkolóépítést is tartalmaz a Városgondnokság üzleti terve
Az idei költségvetésünk mintegy fele fejlesztés – mondta Bozai István városgondnok. Ez költségvetési soron megnevezve 2.8 milliárd forint, azonban ha ehhez hozzátesszük a Városgondnokság saját fejlesztéseit, akkor ez meghaladja a 3 milliárd forintot. A városüzemeltetés pedig mintegy 3.5 milliárd forint, amibe beletartoznak olyan létesítmények is, mint például az uszoda vagy a Koronás Park.
„A strand felújítását már tavaly elkezdtük és erre a 2017-es költségvetésben megvolt a fedezet, a 2018-as büdzsénkben pedig a régi bejárat felújítása és használhatóvá tétele szerepel.”
Mik a legjelentősebb fejlesztési, építési tervek 2018-ban?
A fejlesztéseink legnagyobb része útfelújítás és több mint 2 milliárd forint értékben fogunk utakat, parkolókat, járdákat építeni. Az egyik legnagyobb parkolóépítés a Vízivárosban lesz. A Fűtőerőmű területén alakítunk ki egy több mint 150 férőhelyes parkolót, ahova jelentős mennyiségű fát is ültetünk majd. A rendkívül sűrűn lakott Vízivárosban a korábbi parkolóépítésekkel együtt így négyszáz hellyel tudtuk növelni a helyek számát. Ez azért is fontos, mert amikor a 70-es években épültek a panelházak senki nem gondolta, hogy ilyen mennyiségű autó közlekedik majd Fehérváron és két lakásonként épült 1 parkoló, ma pedig lakásonként 1.5 szükséges.
A Városgondnokság az alábbi fehérvári utcák felújítását tervezi 2018-ban. Minden városrészben egy-egy nagyobb útépítést is tartalmaz a 2018-as üzleti terv.
Lesz-e elegendő kapacitás és munkaerő ennyi munkára?
Az útfelújításokat a pályázatokon és közbeszerzéseken nyertes alvállalkozókkal végeztetjük. A közbeszerzési törvény lehetővé teszi, hogy meghívásos eljárást folytassunk és ezekre, ha lehetséges fehérvári vállalkozókat hívunk meg, melyek eddig mindig adtak be pályázatot. Remélem, hogy egész évben tudjuk majd tartani azt, hogy a fehérvári útfejlesztéseket fehérvári cégek végezzék el. A Városgondnokság költségvetése tisztán városi forrás és azt gondolom, hogy ha a fehérvári gazdaság által megtermelt javakat költjük el, akkor - ahol van erre megfelelő cég - ott helyi vállalkozással csináltatjuk a munkát.
Lesz-e bérfejlesztés a Városgondnokságnál?
A városüzemeltetési feladatokat saját emberekkel oldjuk meg és több mint 630-an vagyunk jelenleg a Városgondnokságnál. A dolgozóink jelentős része a leginkább keresett szakterületeken dolgozik és komoly a verseny a jó munkaerőért, amibe nekünk is meg kell állnunk a helyünket. A béremelésen kívül a megfelelő munkakörülmények, munkaruha biztosítása, pihenőidők betartása, különböző béren kívüli juttatások, ami vonzóvá tehet minket a munkaerőpiacon, nem elfelejtve azt, hogy a legjelentősebb szempont a bér. Szerencsére az idén is jelentős béremelést tudunk végrehajtani, ami bértömeget tekintve 10 százalékos emelést jelent. Ezt 3 és 15 százalék között differenciáljuk. Jellemzően inkább a fizikai munkaerő és a szakmunkásaink fognak többet kapni és az adminisztráció területén lesz kisebb a béremelés.
A képen a Túrózsáki úti szabadidőpark kertészeti munkáit végzik 2017 novemberében a Városgondnokság kertészei.
Van munkaerőhiány a Városgondnokságon?
Ha lenne szabad munkaerő, akkor az útépítések és magasépítések terén is magasabb kapacitással dolgoznánk. Van azonban néhány olyan hiányszakma, ahol különösen nehéz munkatársakat találni, ilyen például a kegyeleti szolgáltató munkakör. Egyik fő célunk a meglévő szakembereink megtartása. Jó hír, hogy idén az első végzős diákok is megszerzik képesítésüket, akik a duális szakképzés rendszerében tanulnak és őket is szeretnénk a Városgondnokságnál tartani. Itt dolgoznak velünk egy-két éve, látják a munkakörülményeket és ebben nincs semmi szégyellnivalónk a többi építőipari céghez képest. Kiszámítható, hogy az év minden hónapjában van fizetés, kiszámítható a többletjuttatás, minden jövedelem legális, a munkaidő nyolc óra, és ha valaki egy órával is többet dolgozik azt szigorúan kifizetjük túlóraként.
"Büszke vagyok arra, hogy nagyon jó szakemberek dolgoznak lassan egy évtizede a Városgondnokságnál."
Nagyon jó csapat dolgozik nálunk, amit jól példáz az az eset is, amikor egy vasárnap délután hatalmas szélvihar söpört végig a városon és egyetlen telefonba került, hogy több mint 60 ember azonnal munkába állt vasárnap és megkezdte a közterületeken a kárelhárítást illetve a takarítást. Ilyen munkatársakat nem lehet egyik napról a másikra találni. De példaként említhetném azt a mintegy száz munkatársunkat is, akik a Lecsófesztivál után másnap reggelre mindent elpakoltak és feltakarítottak a Belvárostól a Szent Vendel utcáig.
Lassan kikerülnek azok, akik elsőként választották a duális tanulási formát. Szeretnék ha maradnának a fiatalok?
A duális felsőfokú képzés keretében jelenleg három közgazdász hallgató dolgozik a Városgondnokságon, akik részt vehettek már az üzleti tervünk elkészítésében is. Ugyanúgy, a duális szakképzés keretén belül is vannak szakmunkás tanulóink. Ők összesen 14-en vannak és itt töltik le a képzésük gyakorlati részét. Villanyszerelők, asztalosok, kőművesek és burkolók egy teljesen önálló csoportban dolgoznak és nagyon remélem, hogy minél többen maradnak majd a Városgondnokság munkavállalói.Minden évben jelentős tétel a Városgondnokság gépállományának a fejlesztése, ez idén is folytatódik?
Igen, tovább folytatódik a gépállományunk fejlesztése, amiben a munkaerőhiány is közrejátszik. Idén mintegy 38 millió forintért veszünk egy új utca- és járdatakarító gépet, de beszerzünk új emelőkosaras autókat is, továbbá a kisgép állományt is folyamatosan újítjuk. A gépparkunk fejlesztése azért is nagyon fontos, mert így tudjuk növelni a hatékonyságunkat, továbbá az elvégzett munkánk minőségét. Néhány éve, amikor ötszáz közmunkás dolgozott a Városgondnokságon, az utak szélét ők takarították. Összesen 14 közmunkás státuszunk van, amiből jelenleg 5-6 van betöltve. Aki egyébként eljön hozzánk közmunkásnak és dolgozik, nagyon hamar rendes munkavállalóvá válik nálunk.