Megemlékezések városszerte az 56-os Forradalom és Szabadságharc emlékére

 Október 20-án szombaton a város minden iskolájában megemlékeztek az 1956-os Forradalom és Szabadságharcról. A Szabó Palota falán lévő 56-os emlékműnél a Jáky József Műszaki Szakközépiskola, a Magyar Király Szálló falán lévő 56-os emléktáblánál a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai adtak ünnepi műsort. A Székesegyház 56-os emlékkeresztjénél a Tóvárosi Általános Iskola tartotta ünnepi megemlékezését.
2007.10.20. 13:27 |
Október 20-án szombaton a város minden iskolájában megemlékeztek az 1956-os Forradalom és Szabadságharcról. A Szabó Palota falán lévő 56-os emlékműnél a Jáky József Műszaki Szakközépiskola, a Magyar Király Szálló falán lévő 56-os emléktáblánál a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai adtak ünnepi műsort.






Az István Király Általános Iskolában is ünnepi műsorral emlékeztek meg az 56-os Forradalom és Szabadságharcról. A gyerekek felidézték 56 történéseit, követeléseit és közösen hallgatták meg Nagy Imre rádióbeszédét, majd a forradalom utáni megtorlásokat. 56 mai üzenete, hogy ne tűrjük meg azokat, akik félelmet akarnak bennünk kelteni és ne engedjük meg, hogy csorbuljon a demokrácia –hangzott el az ünnepségen. Az iskola igazgatója Bajzek Zsolt emlékezésében arról beszélt, hogy minden diáknak tudnia kell, hogy mi történt 56-ban.

A Tóvárosi Általános Iskola a Székesegyház 56-os emlékkeresztjénél tartotta ünnepi megemlékezését. Az iskola diákjai közösen gyújtottak gyertyát a feszület tövében és Márai Sándor Mennyből az Angyal verse is elhangzott.

56 fehérvári eseményeit az iskola igazgatója Pokrovenszki László idézte fel. Mint mondta másként értelmezik 56-ot, akik részesei voltak, akik megélték és másként a fiatalok is. Kiemelte: 56 tragikuma, hogy a világ nem hitt, azt, hogy a bolsevista hatalom megdönthető. 1956-.ban nem csak a forradalom és szabadságharc bukott el, hanem a nagyhatalmak erkölcsisége is.

A megemlékezés végén Székesfehérvár városa nevében dr. Csapó Csilla alpolgármester, a Fejér Megyei Önkormányzat nevében pedig Törő Gábor alelnök helyezett el koszorút a keresztnél. A politikai pártok, így a FIDESZ, az MSZP, az SZDSZ és az MDF is koszorúzott az ünnepségen.