-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Megérkezett a Belvárosba is a Télapó
Szombatra megérkezett a Belvárosba is a Mikulás, azonban a családok többségénél csak ma, vagy holnap érkezik... Egy brit tanulmány szerint igen pozitív hatással van a gyerekek lelki világára és erkölcsi fejlődésére, ha hihetnek a Télapóban. (képgaléria a Mikulás székesfehérvári tevékenységéről)
A szülők sokat segíthetnek gyermeküknek a jó és rossz dolgok felismerésében, megkülönböztetésében, ha elmesélik nekik: a Télapó tudja, ha illetlenül vagy rosszul viselkednek. Lynda Breen brit pszichiáter jutott erre az eredményre egy kutatás során, amelynek lefolytatásához unokája fejlődésének átélése adott nagy ösztönző erőt. A részleteket a Psychiatric Bulletin című folyóirat decemberi száma közli.
"Nagyon hasznos eszköz a szülők kezében a Télapóról tanítani a gyerekeket. Előmozdítja erkölcsi fejlődésüket, ha elhiszik, hogy a Télapó tudja, melyik gyerek viselkedik jól vagy rosszul."
Ugyanakkor a tapasztalatok nagy része azt mutatja, hogy a gyerekek pozitívan fogadják, amikor kiderül az igazság, és tulajdonképpen a szülők azok, akik megsiratják gyermekük Télapóba vetett hitének elvesztését.
Ugyanebben a publikációban egy másik pszichiáter, Dr. Mark Salter arról ír, hogy a mai társadalmak a logikára alapozott gondolkodásmóddal elkoptatják azokat az előnyöket, amelyek a mesebeli figurákhoz kötődő hit révén léteznek. "A társadalom által mindenek fölé emelt racionalitás folyamatosan rombolja azt a fantáziavilágot, amely megalkotta a Télapó személyét."
"Amikor valami rossz történik körülöttünk, azonnal vizsgálatot indítunk. Ha a Télapó meghalna, szintén nyomozásba kezdenénk, de úgy éreznénk, meg kellene kérni a fogtündért, vegye át a szerepét."