-
Diótörőcske ajándékba
Jótékonysági rendezvényt szervezett a Vörösmarty Színház a “Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott, saját családjuk nélkül nevelkedő gyermekeknek. A december 28-i Diótörőcske előadás után a lurkók találkozhattak a színészekkel, fotózkodhattak és egy ünnepi vacsorán vettek részt.
2024.12.29. -
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Elindult a Szentév
A Szent Imre templomban kezdődött ünnepi szertartások után körmenetben érkeztek meg az egyházmegye papjai és a hívek a Szent István Székesegyházba. A Szentatya szándéka szerint Szent Család vasárnapján nyílt meg a jubileumi Szentév.
2024.12.29. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19.
Megérkezett a Belvárosba is a Télapó
Szombatra megérkezett a Belvárosba is a Mikulás, azonban a családok többségénél csak ma, vagy holnap érkezik... Egy brit tanulmány szerint igen pozitív hatással van a gyerekek lelki világára és erkölcsi fejlődésére, ha hihetnek a Télapóban. (képgaléria a Mikulás székesfehérvári tevékenységéről)
A szülők sokat segíthetnek gyermeküknek a jó és rossz dolgok felismerésében, megkülönböztetésében, ha elmesélik nekik: a Télapó tudja, ha illetlenül vagy rosszul viselkednek. Lynda Breen brit pszichiáter jutott erre az eredményre egy kutatás során, amelynek lefolytatásához unokája fejlődésének átélése adott nagy ösztönző erőt. A részleteket a Psychiatric Bulletin című folyóirat decemberi száma közli.
"Nagyon hasznos eszköz a szülők kezében a Télapóról tanítani a gyerekeket. Előmozdítja erkölcsi fejlődésüket, ha elhiszik, hogy a Télapó tudja, melyik gyerek viselkedik jól vagy rosszul."
Ugyanakkor a tapasztalatok nagy része azt mutatja, hogy a gyerekek pozitívan fogadják, amikor kiderül az igazság, és tulajdonképpen a szülők azok, akik megsiratják gyermekük Télapóba vetett hitének elvesztését.
Ugyanebben a publikációban egy másik pszichiáter, Dr. Mark Salter arról ír, hogy a mai társadalmak a logikára alapozott gondolkodásmóddal elkoptatják azokat az előnyöket, amelyek a mesebeli figurákhoz kötődő hit révén léteznek. "A társadalom által mindenek fölé emelt racionalitás folyamatosan rombolja azt a fantáziavilágot, amely megalkotta a Télapó személyét."
"Amikor valami rossz történik körülöttünk, azonnal vizsgálatot indítunk. Ha a Télapó meghalna, szintén nyomozásba kezdenénk, de úgy éreznénk, meg kellene kérni a fogtündért, vegye át a szerepét."