Megerőltetés nélkül nyert a listavezető

A sereghajtó a listavezető ellen. Az Erste Bank Eishockey Liga 32. fordulójában a tabella 10. helyén álló Alba Volán SC az osztrák bajnokság legjobban teljesítő csapatát fogadta, s már az 56. másodpercben előnyhöz is juttatta a régi ismerős Acroni Jesenicét. Vaszjunyin Artyom adta el a korongot saját harmadán belül, Paul Healey köszönte szépen és Budai mellett a gólvonal mögé csúsztatta a pakkot. A Jesenice végig biztosabb hokit mutatott, és igazolta a papírformát, a fehérváriaknak most csak a szépítésre futotta erejükből. Alba Volán SC – Acroni Jesenice 1–4 (0-1, 0-2, 1-1)
2007.12.21. 22:02 |
 A sereghajtó a listavezető ellen. Az Erste Bank Eishockey Liga 32. fordulójában a tabella 10. helyén álló Alba Volán SC az osztrák bajnokság legjobban teljesítő csapatát fogadta, s már az 56. másodpercben előnyhöz is juttatta a régi ismerős Acroni Jesenicét. Vaszjunyin Artyom adta el a korongot saját harmadán belül, Paul Healey köszönte szépen és Budai mellett a gólvonal mögé csúsztatta a pakkot...

A találat után nehezen talált magára a Volán, jónéhány percnek el kellett telnie ahhoz, hogy a fehérváriak eljussanak Kristan kapujáig. Galvins, a betzegség miatt hiányzó Sihvonent helyettesítő Majoross és Fodor veszélyeztettek, míg a túloldalon Bekar tesztelte Budait, mindkét csapat elpuskázta emberelőnyeit, s tulajdonképpen az első perceket leszámítva kiegyenlített volt a küzdelem a harmadban.

A második játékrész elején a Volán kivédekezett egy emberhátrányt, majd egyenlíthetett volna, de MacSweyn korongját fogta Kristan. Egy fehérvári támadásnál aztán Benket bottal lökték, de a bíró nem látta szabálytalannak, ellenben Allent kiküldte akadályozás miatt, az emberfórt pedig Mathiasson beverte, kettőre növelve a vendégelőnyt. 0-2-nél sem tört össze a Volán, Ocskay ziccerben mehetett a kapura, de védett a szlovén hálóőr, majd egy létszámfölényes helyzetben Galvins, majoross, és Fodor lövését is hárította a kapus. A 30. percben Budainak kellett vetődve védenie Kranjc ziccerét, nem sokkal később pedig Kovács Csaba iramodott meg MacSweyn pazar indításából, de megint a kapuvédő volt a  végállomás. Palkovics aztán a rövidsarkot célozta, amit őrzött a Jesenice kapuvédője, a 37. percben Benk lövése jött le a kapusról, Palkovics ismétlését pedig megkaparintotta Robert Krisztan. 58 másodperc volt hátra a harmadból, amikor Poloncic a kapu mögé tette a korongot, onnan Golicic kanalazta előre, és védőktől sem zavartatva mattolta Budait, 0-3.

Nagy elánnal kezdte a záró harmadot az Alba, Ocskay lövése megint Kristanban akadt el. Az erőfeszítéseknek eredménye született, az 50. percben Benk András kapu mögül visszatett korongját Palkovics Krisztián vágta a hálóba kapásból. Megvan a becsületgól. Néhány másodperccel később visszaállt a rend, Kristan lehúzta a rolót. Az utolsó fél percben Ted Sator lehozta Budait, és hat mezőnyjátékossal támadt, de hiába, három másodperccel a vége előtt Strömberg az üres kapuba talált, beállítva az 1-4-es végeredményt.

Alba Volán SC – Acroni Jesenice 1–4 (0-1, 0-2, 1-1)

Székesfehérvár, 1500 néző
 Vezette: Winter (Falkner, Hollenstein)

AV: Budai – Tokaji, Horváth, Benk (1), Ocskay (1), Palkovics 1, Galvins, Allen, Vaszjunyin, Majoross, Kovács, Kangyal, Ondrejcik, Gröschl, Fodor, Rajz, Svasznek, Sofron, MacSweyn, Stastny. Vezetőedző: Ted Sator

Jesenice: Kristan – Varl, Robar, Mahtiasson 1 (ee), Bekar, Stromberg 1 (ük), Rebolj, Vidmar, Poloncic (1), Golicic 1, Healey 1, Dervaric, Kranjc, Terlikar, Hafner, Zagar, Manfreda, Jakopic, Hebar. Vezetőedző: Kim Collins

Kiállítások: 16 ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Healey) + 10 perc fegyelmi (Varl)