-
V54 - előadások januárban
Csehov két egyfelvonásos drámájával és két kortárs szerző darabjaival várja a színházszeretőket a V54 Színház és Kultúrtér az év elején.
2025.01.07. -
Bélyeggyűjtők 100 éve
Idén ünnepli megalakulásának 100. évfordulóját a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör. A centenáriumi rendezvénysorozat részeként, a Városházán egy különleges kiállítás nyílt meg, melyen a szervezet történetét és Székesfehérvár postatörténeti emlékeit is megismerhetik az érdeklődők. A tárlat január végéig látogatható.
2025.01.07. -
Jubileumi bélyegkiállítás
Ebben az esztendőben ünnepli megalakulásának 100. évfordulóját a Székesfehérvári Bélyeggyűjtő Kör. A jeles alkalommal a Városházán nyílt centenáriumi kiállítás.
2025.01.07. -
Ünnepi mise vízkereszt napján
Jézus megjelenését, megkeresztelkedését ünnepelte a katolikus egyház január 6-án, Vízkereszt napján. Spányi Antal megyéspüspök a Szent István Székesegyházban celebrált ünnepi misét a híveknek.
2025.01.07.
Megjelent Táborosi Zsuzsa könyve a fehérvári iparosok életéről
A Lánczos Kornél Reálgimnázium Pódium sorozatának keretein belül mutatták be kedden a gimnázium történelem tanárának Táborosi Zsuzsának nemrég megjelent könyvét, ami "A modern nagyváros felé…" címet viseli. A kötet Székesfehérvár kisiparos családjait mutatja be a két világháború között. A könyv érdekessége, hogy nem pusztán egy történet leírás, vagy néprajzkutatási dokumentum, hanem az adott kör munkásrétegének korrajza is egyben.
A kötet a történelmi események mellett bepillantást kíván nyújtani a családok mindennapi életébe. Hogyan élték mindennapjaikat, milyen nehézségekkel kellett megbirkózniuk és mi derítette jó kedvre őket. Tehát a kötet tartalmaz korabeli munkás vicceket is, ami csak annak az osztály értett. Ilyen például az 1944 –ben született kávéházi vicc: „Két úr ül a kávéházban, az egyik megkérdi: - Hány óra van? – Tíz perc múlva hat. – Te boldog ember. Te már azt is tudod, hogy mi lesz tíz perc múlva!
A kötetben a levéltári adatok mellé a szerző több interjút is beillesztett. Hiszen még a mai napig élnek városunkban olyanok, akik már a világháborúk idején is a cipész, vagy bádogos mesterségből éltek meg, illetve a mai napig mindenki ismeri a könyvet megihlető Viniczai fagyizót, illetve az azt működtető híres családot.