Megkezdődtek a 48-as forradalom és szabadságharc fehérvári ünnepségei

 A Fekete Sasnál tartotta hagyományos ünnepi megemlékezését a Ciszterci Szent István Gimnázium. A diákok versekkel és a kortársak leírásainak segítségével emlékeztek meg a 48-as forradalom legfontosabb pillanatairól. A színvonalas műsorban mozaikszerűen fellvillantva idézték fel az elmúlt évtizedek 48-as megemlékezéseinek jellegzetes motívumait, hangulatát. A hétfőre eső Nemzeti Ünnepen a közös megyei és városi ünnepségre 11 órakor kerül sor a Petőfi szobornál.
2010.03.12. 09:34 |
A Fekete Sasnál tartotta hagyományos ünnepi megemlékezését a Ciszterci Szent István Gimnázium. A diákok versekkel és a kortársak leírásainak segítségével emlékeztek meg a 48-as forradalom legfontosabb pillanatairól. A színvonalas műsorban mozaikszerűen fellvillantva idézték fel az elmúlt évtizedek 48-as megemlékezéseinek jellegzetes motívumait, hangulatát.
Az ünnepség résztvevői többek között ízelítőt kaphattak a 90-es évek és az 50-es évek megemlékezéseinek hangulatából is. Az ünnepi műsort követően a forradalmárok emléke előtt tisztelegtek. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata nevében Pénzes Mihály alpolgármester, a Fejér Megyei Közgyűlés nevében pedig Balsay István alelnök helyezett el koszorút. A Fidesz részéről Csanády László és Róth Péter városi elnök, az MSZP részéről Knizse Gyula tanácsnok és Koppány Péter elnökhelyettes, míg a Jobbik képviseletében Gál Péter Pál elnök és Kummer Ákos alelnök tisztelgett a 48-as hősök emléke előtt.
 
 A Kodolányi János Főiskolánál tartott megemlékezésen a TáncolKodó néptáncegyüttes és a Kodolányi Középiskola diákjai adtak ünnepi műsort. A Szabadságharcos úton lévő emlékműnél Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata nevében Viniczai Tibor alpolgármester, a Fejér Megyei Közgyűlés nevében pedig Balsay István alelnök tisztelgett. A Fidesz részéről Orosz István alelnök, az MSZP képviseletében pedig Csomán István helyezett el koszorút.
 
Március 15-én hétfőn 11 órakor kezdődik a város és a megye közös megemlékezése a Petőfi parkban. A történelmi zászlók bevonulása után ünnepi köszöntők hangzanak el, majd a Vörösmarty Színház művészei adnak műsort. Az ünnepség után a Fehérvári Huszárok bemutatójára kerül sor.