Elmaradt a meglepetés az Üllői úton - két gólos Fradi győzelem a Vidi ellen

A hazai pályán jóval esélyesebb Ferencváros 2-0 arányban győzte le a Vidit az Üllői úton. Mindkét Fradi gólban benne volt Serafimov, az első félidőben Kady passzába ért bele rosszul, így a labda Saldanha elé került, aki nem kegyelmezett, a második félidőben pedig szintén ő kezezett a 16-oson belül, amiért 11-est ítélt a bíró. Ferencváros - Fehérvár FC 2-0 (1-0)
2024.10.20. 20:00 |

Ferencváros - Fehérvár FC 2-0 (1-0)

Az első félidő 23. percében szerezte meg a vezetést a Ferencváros, Kady passzába Serafimov ért bele rosszul, így a labda Saldanha elé került, aki ballal a Fehérvár kapujába lőtt (1-0).

A második félidő elején Saldanha szerezhetett volna újabb gólt, de Dala Martin szenzációsan védett. Először Traore vezette egyedül a Vidi kapusára a labdát, lövését lábbal védte, a kipattanó Saldanha elé pattant, aki kapura is emelt egyből, de Dala ki tudta piszkálni a léc alól a labdát.

Az 55. percben azonban már Dala sem segíthetett. Serafimov kezezett a 16-oson belül, és a játékvezető büntetőt ítélt! Kady higgadtan értékesítette a 11-est, a balra vetődő Dala mellett a jobb sarokba gurította a labdát. (2-0)

A 61. percben Kehinde rúgta fejbe Simutot, amiért egyből, jogosan villant a piros lap. A 67. percben szépíthetett volna a Vidi,  Holender tört be a 16-oson belülre, az alapvonalig vezette a labdát, majd "nullszögből" kapura lőtt, de a labda a hosszú kapufa tövéről nem befelé, hanem kifelé pattant.

A Fehérvár FC összességében a vereség ellenére tisztességesen helyt állt a Fradi ellen, végig magasan letámadott és nem játszott alárendelt szerepet az Üllői úton.