Meglepetésre Ranga Péter nyerte meg a Fehérvár ralit

A szenzációsan autózó Ranga Péter, Czakó Janek kettős hat év után, a Székesfehérvár ralin szerezte meg pályafutása második abszolút futamgyőzelmét. A verseny délután a MOL Aréna Sóstó parkolójában a célceremóniával zárult.

Képeken a szombati Palotai úti szuperspeciál!

2023.04.02. 20:41 |

A Fehérvár rali vasárnap reggel a 10.35 kilométeres várpalotai szakasszal folytatódott, majd délután a MOL Aréna Sóstó parkolójában a célceremóniával zárult.

A győztes Ranga Péter a célban köszönetet mondott a csapatnak, és a navigátoromnak, Janeknak is. "Az első napon takarítottuk a pályákat, ehhez képest, nem is kerültünk akkora hátrányba, vasárnap meg egész sok gyorsaságit nyertünk, például kétszer a tésit, amely vb-szintű, technikás pálya, úgyhogy különösen büszke vagyok rá. A rajt előtt nem mi voltunk a legesélyesebbek, nem is úgy álltunk oda a rajthoz, de örülök, hogy hat év elteltével a második abszolút futamgyőzelmünket is megszereztük!” - mondta a Fehérvár rali győztese.

A második helyen a korábbi abszolút bajnok Vincze Ferenc végzett, aki az utolsó szakaszon zárkózott fel. A verseny délután a MOL Aréna Sóstó parkolójában a célceremóniával zárult, a díjakat Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere adta át.

SZÉKESFEHÉRVÁR RALI, AZ OB 1. FUTAMA

Abszolút végeredmény: 1. Ranga Péter, Czakó Janek (Pécsi Sport Nonprofit, Skoda Fabia R5) 1:16:06.6, 2. Vincze, Percze (Korda Racing, Skoda Fabia R5) 18.9 másodperc hátrány, 3. Velenczei, Vánsza (Topp Cars, Skoda Fabia Rally2) 20.7 mp h.

A HUMDA Országos Rally Bajnokság április 29-én és 30-án az ORB2, ORB3 és Historic kategóriákkal Esztergomban folytatódik.