Megmaradt a remény a kupaelsőségre – Továbbra is veretlen a Cornexi a Hungaronafta-Kupán

A Hungaronafta-Kupa első játéknapján győzelmet arató két csapat nézett egymással farkasszemet a megmérettetés második körében. A Köfém csarnok 600 fős közönsége előtt a román bajnok Rulmentul Brasov együttesét látta vendégül a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. Rendkívül kemény és hihetetlenül izgalmas csatát hozott a találkozó, melynek végén maradt a pontosztozkodás, döntetlenre végeztek a felek, és így a harmadik játéknapra maradt a döntés: a Cornexi, a Brassó és a Podravka is megnyerheti a tornát. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Rulmentul Brasov 23-23 (10-11)

2006.08.27. 11:22 |

A Podravka Koprivnica magabiztosan, 36-23-ra verte a Knjaz Milost a Hungaronafta-Kupa második napján hozva ezzel a papírformát. A másik találkozón, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding és a Rulmentul Brasov összecsapásán már korán lehetett látni, hogy iszonyatos küzdelmet vív majd egymással a két alakulat. Többnyire a védekező szisztémák domináltak mindkét kapu előtt, ennek volt köszönhető, hogy a 11. percben még csak 3-2 volt az állás a román najnok javára. Igen, a meccs elején a Brassó vezetett, aztán a fehérváriak fordítani tudtak, de ellépni nem, így a vendégeknek ismét lehetőségük nyílt a vezetés megragadására. Hiába húzott el a Brassó olykor három góllal is, a Cornexi szinte észrevétlenül, gyorsan ledolgozta hátrányát, így a szünetben csupán egy góllal volt jobb a román csapat. (10-11)

A találkozóra egyébként jellemző volt, hogy a kapufákat előszeretettel forgácsolták a játékosok, ebből is a hazaiak vették ki inkább részüket. A durvaságban azonban a románok jeleskedtek! A második félidőben is a rendkívüli harc volt dominált, sőt, a vendégek jóvoltából csatatérré változott a pálya. Ütöttek, vágtak minden fehérvárit, mindezt megtehették a Dudás-Serfőző bírópáros erre vevő volt. Azért az eredmény alakulása miatt is lehetett izgulni. A Brassó többször is vezetett három találattal, de Szabó Edina mindig jól variálta a sorokat, és Szrnka Hortenzia vezérletével rendre kiegyenlítettek a feketemezes hazaiak. A hajrában mindig a románok voltak lépéselőnyben, sőt, a vége előtt öt perccel már két gól volt a különbség, a zárásra azonban egalizáltak Tápaiék, így maradt a 23-23-as döntetlen.
 A pontosztozkodással mindkét veretlen csapat versenyben maradt a kupaelsőségért, de az megjegyzendő, hogy a fehérváriak akár hozhatták is volna a meccset, feltéve ha nem hibázzák el ziccereik zömét...

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Rulmentul Brasov 23-23 (10-11)

Köfém csarnok, 600 néző
 Vezette: Dudás, Serfőző

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Szrnka 9 (2), Tápai Sz. 4 (2), Balogh 2, Kenyeres 2, Tilinger 2, Pádár 1, Trishchuk 1, Válova 1, Vijunaite 1, Kordyuk, Õri E., Vaszari.
 Vezetőedző: Szabó Edina

Brasov: Munteanu (kapus), Spiridon 5, Vintila 5, Braniste 3 (3), Meagu 3, Ylmaz 2, Avadanii 2, Muchina 1, Raceala 1, Nicolae 1, Barcam, Damian, Seifer, Sorodoc.
 Vezetőedző: Mariana Tirca

Kiállítások: 4 ill. 12 perc