Megnyerte a Bányász-kupát a hajrában az Alba Fehérvár

Jobban bírta a hajrát az MVM-OSE Lions ellen az oroszlányi Bányász-kupa döntőjében az Alba Fehérvár, így megnyerte a felkészülési tornát. MVM-OSE Lions–Alba Fehérvár 88–93 (31–29, 22–22, 18–18, 17–25)
2024.09.08. 08:43 |

MVM-OSE Lions–Alba Fehérvár 88–93 (31–29, 22–22, 18–18, 17–25)

Pénteken simán verte a román élvonalbeli temesvári csapatot az elődöntőben, így a házigazda OSE-val vívhatta a döntőt a Bányász-kupán az Alba Fehérvár. Az első negyedben Alejandro Zubillaga biztosan nem volt elégedett a védekezéssel, 31 pontot kapott tíz perc alatt az Alba, és hiába termelt támadásban szépen a csapat – Nichols 28/12, Thomas 10/6, Horne 15/15, Filipovity 15/9, Smith 12. Csere: Vojvoda 9/3, Kass, Németh Á. 2, Fazekas 2 –, szűk hátrányban mehetett pihenőre.

A fehérvári csapat David Nichols ihletett formájának köszönhetően megfordította a meccset, a légiósnak óriási része volt abban, hogy az utolsó negyedben sikerült átvenni a vezetést is, és végül egy jó hajrát bemutatva megnyerte az összecsapást, egyben a Bányász-kupát az Alba Fehérvár.