Megnyílt Marosi Antal haditudósító kiállítása A Szabadművelődés Házában

Szeptember 15-ig látható Marosi Antal haditudósító fotókiállítása A Szabadművelődés Házában. A tárlatot dr. Cser-Palkovics András polgármester és a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság altábornagya, Kovács József nyitotta meg és ajánlotta a közönség figyelmébe. Marosi Antal számos háborús helyszínen járt munkája során, a nyomor, a szegénység megannyi megrázó pillanata tükröződnek vissza fotóin.
2011.09.02. 08:21 |
Szeptember 15-ig látható Marosi Antal haditudósító fotókiállítása A Szabadművelődés Házában. A tárlatot dr. Cser-Palkovics András polgármester és a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság altábornagya, Kovács József nyitotta meg és ajánlotta a közönség figyelmébe.
 A Szabadművelődés Házában látható fotókon a háború, a nyomor és a szegénység megannyi megrázó pillanata tükröződik vissza. A kinn töltött hónapok a tudósítóban is mély nyomokat hagytak. Marosi Antal, aki rádiós riporterként kezdte a szakmát, számos háborús helyszínen járt munkája során. Az MTI Hírcentrum tudósítójaként az arab forradalom eseményeiről és a Líbiai háborúról is közvetlen tapasztalatokat szerzett, 2003-ban pedig a Hír TV iraki tudósítója volt. Marosi Antal a tárlat megnyitóján elmondta, a képek annak az újfajta médiavilágnak köszönhetőek amelynek a nevével naponta találkozhatnak az emberek: az MTI Hírcentrumnak. Marosi örömét fejezte ki, hogy van egy város, amely otthont ad a kiállításnak.
"Mindenkinek, akinek a szabadság fontos érték a XXI. században, annak fontos kell, hogy legyen egy olyan kiállítás, amelyik azt mutatja meg nekünk, hogy bár a szabadság természetes itt Európa közepén, de sajnos a világnak vannak olyan részei, ahol ez nem adatik meg az ottélőknek." - mondta a kiállítás kapcsán Cser-Palkovics András polgármester. "A kép lehetőséget ad nekünk, hogy erről a világról is tudjunk, ismerjük és legalább átgondoljuk azt, hogy mit tudunk tenni annak érdekében hogy a szenvedés csökkenjen a földön. Ezek a képek olyan helyekről érkeztek hozzánk, ahol a szenvedés a mindennapok része. Ez mindig egy figyelmeztetés is nekünk, hogy nem biztos, hogy ha nem dolgozunk meg mindennap a szabadságért, akkor ez önmagában itt van és örökre itt lesz." - tette hozzá.