-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Megnyílt Vollein Ferenc jubileumi kiállítása A Szabadművelődés Házában
A Színek az égből című tárlaton dr. Cser-Palkovics András polgármester mondott köszöntőt, kiemelve a bibliai jelenetek által tolmácsolt lelki nyugalmat, a színek világának a derűjét és a balatoni témák szeretetét, amelyek mind az élet fontos dolgai felé terelik vissza a látogatókat. A művész mentora, Szemes Péter esztéta, irodalomtörténész ajánlotta a közönségnek az alkotásokat azzal, hogy a belső világot feltáró szakrális alkotások és a tájképek a világ csodáira nyíló tekintetet és a játékos derűt képviselik: „(…) az ő képein is Isten minden, az első és utolsó motívum, őt dicséri.”
Vollein Ferenc, a Nemzet Fiatal Tehetségeiért képzőművészeti elismeréssel díjazott festőművész jubileumi, 40. kiállítása nyílt meg A Szabadművelődés Házában, ahol Kiss Dorottya igazgató, a kiállítás kurátora köszöntötte a megjelenteket. A Színek az égből című tárlaton dr. Cser-Palkovics András polgármester ezekkel a gondolatokkal mondott köszönetet a 20 éves művésznek: „Vannak alkotók, vannak művészek, akik lehetővé teszik számunkra azt, hogy egy pillanatra megálljunk, és rájöjjünk, hogy valójában mi fontos, és mi kevésbé fontos az életben – amelyek sokszor el tudják vonni a figyelmünket, energiánkat az igazán fontos kérdésekről. A szeretetről, a mosolyról, a békességről, a közösséghez való tartozásról, az egymásra odafigyelésről.”
A kiállítást Szemes Péter esztéta, irodalomtörténész, az alkotó mentora nyitotta meg: „Hite teljesebb megélése mellett ez a világ csodáira nyíló tekintet és játékos derű a meghatározó Vollein Ferenc művészetében. Nem véletlen, hogy korábbi tárlata, melynek anyaga az Árpád Fürdőben is látható volt, a műveit összefogó albumhoz hasonlóan a Tündérország, a mostani pedig a Színek az égből címet kapta. Mert az ő képein is Isten minden, az első és utolsó motívum, őt dicséri, mint egy-egy röpke, halk ima minden ecsetvonás.” Az esztéta a tárlat anyagát – a belső világot feltáró szakrális alkotásokat, a tájképeket – részletezve elmondta, hogy a szorgalomnak, a termékenységnek köszönhetően a képek nagy része az utolsó két év munkája.
Vollein Ferenc lankadatlanul rajong a színekért és a formákért: saját, tisztaságot és élénkséget hozó színelmélete szerint 40-50 alapszínnel dolgozik, amelyeket sosem vegyít egymással, csak a fehér színnel – így több száz színárnyalatot használ összesen. 2015-ben nyerte el a Nemzet Fiatal Tehetségeiért képzőművészeti ösztöndíjat, ebből valósult meg a Tündérország című kiadvány; 2016-ban Szent Márton megkereszteli édesanyját című olaj-vászon alkotása bekerült a Vatikáni Múzeum- és Képtár gyűjteményébe. A megnyílt kiállítás műveit a Biblia, a magyar történelem, valamint az erős kötődést kifejező balatoni és a toszkán táj ihlette. A csak tiszta színekkel dolgozó alkotó kedveli Giottót, a kolumbiai Fernando Boterót, a kortárs magyar művészek közül pedig Somogyi Győzőt, akinek a képeit a székesfehérvári közönség A DÖNTÉS című kiállításon láthatta.