-
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Megnyitották az Ünnepi Könyvhét programsorozatát Székesfehérváron
Hivatalosan is megnyitották az Ünnepi Könyvhetet a Szent István teremben. A város részéről Kovács Péter Barnabás a Kulturális Bizottság elnöke mondott köszöntő beszédet, az egyház részéről pedig Ugrits Tamás püspök adta át Spányi Antal megyéspüspök üzenetét. A köszöntők után a könyvhéten új kötettel jelentkező szerzők ajánlották műveiket a nagyérdemű figyelmébe. (Az ünnepi könyvhét programja)
Hivatalosan is megnyitották az Ünnepi Könyvhetet a Szent István teremben. A város részéről Kovács Péter Barnabás a Kulturális Bizottság elnöke mondott köszöntő beszédet, az egyház részéről pedig Ugrits Tamás püspök adta át Spányi Antal megyéspüspök üzenetét. A köszöntők után a könyvhéten új kötettel jelentkező szerzők ajánlották műveiket a nagyérdemű figyelmébe.
A köszöntő beszédekben a könyvek kulturális és társadalmi jelentőségét méltatták a díszvendégek. Ugrits Tamás püspök beszédében kérte a jelenlevőket, hogy a könyvekben rejlő szépséget, igazságot és a magyarságot leljék meg az olvasók. Kovács Péter Barnabás beszédében a könyvek kultúrális és civilizációs hatásairól beszélt, arról, hogy miképpen fejlődött a könyvgyártás odáig, hogy a kőfaragmányokból, papirusztekercsekből a mai ismert formája lett a könyvnek. Felvetette, hogy lehetséges, hogy az idő múlásával mai köteteink is kiállítási darabokká vállnak, de a könyvek, és az olvasás valamilyen formában örökre fennmarad.
A köszöntők után az új kötetek bemutatására került sor. Könyvét ajánlotta a nagyérdemű számára Bakonyi Kovács István, Berniczky Edit, László Zsolt, Sohonyai Edit, Szegedi Kovács György, illetve a Bástya 2 antológia szerzői.