Megnyugtató előnyt szerzett az FC Fehérvár a Ligakupa döntőjében

Megnyugtató, háromgólos előnyre tett szert az FC Fehérvár a Ligakupa döntőjének első mérkőzésén. A Sóstói Stadionban mintegy 1000 néző volt kíváncsi a hazaiak Diósgyőr elleni fellépésére, s a publikum nem csalódhatott, hiszen a Vidi kezdett jobban. A 34. percben létszámfölénybe is kerültek a fehérváriak, Kassim begyűjtötte második sárga lapját is, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Nem teketóriázott sokat az FCF emberelőnyben, a 38. percben a betegségéből felépülő Simek Péter lőtt 12 méterről a kapuba. Fordulás után is az FC Fehérvár játékosai irányítottak, s az 51. percben Dvéri Zsolt lőtte ki a felső sarkot 19 méterről, majd alig nyolc perc elteltével Sitku Illés is jelentkezett egy szép találattal. 3-0-s vezetése tudatában már visszavett az iramból az FC Fehérvár, így az eredmény sem változott, azonban Horváth Gábor a kiállítás sorsára jutott a 90. percben. A fehérváriak háromgólos előnyük birtokában utazhatnak a döntő visszavágójára, november 28.-án Diósgyőrbe. FC Fehérvár - DVTK 3-0 (1-0)

2007.11.19. 02:12 |

FC Fehérvár - DVTK 3-0 (1-0)

Gól: Simek (38.), Dvéri (51.), Sitku (59.)
 Kiálltva: Kassim (34.), Horváth G. (90.)