Megosztozott a pontokon a MOL Vidi és a Puskás Akadémia

A MOL Aréna Sóstóban idén már másodszor találkozott a Vidi és a felcsúti csapat. Februárban a vendégek nyertek, most egy 11-es góllal sokáig vezetett a Vidi. A hajrában azonban Kovácsik öngóljával egyenlített a Puskás, ezzel pedig végérvényessé vált a Ferencváros bajnoki címe.
2019.04.27. 18:57 |

A Ferencváros elleni vereséggel gyakorlatilag lezárult a bajnoki címért folytatott versenyfutás a MOL Vidi és a zöld-fehérek között, a Puskás Akadémiával szemben azonban egy 1-2-es és egy 0-3-as vereséget követően még volt törleszteni valója Marko Nikolics csapatának az NB I 30. fordulójában. Alacsony tét ide vagy oda, a szerb vezetőedző ezúttal sem rotálta agyon kezdőjét, a Kovácsik – Stopira, Juhász, Vinícius, Tamás – Nikolov, Pátkai – Nego, Kovács, Milanov (Hodzic) – Futács (Scsepovics) tizenegy lépett pályára a felcsútiak ellen.

Egyik csapat sem kezdett túl veszélyesen, az első lehetőség a 7. percben adódott egy közeli szabadrúgás formájában, amelyet Nikolov tekert fölé. A 14. percben egy vendég szögletet követően Szakály tűzte kapura a lecsorgó labdát, Kovácsik védett, miként a 22. percben Mioc távoli kísérletét is fogta a Vidi kapusa. Egy perccel később a meccs addigi legnagyobb helyzeteként Juhász fejelhetett tisztán Milanov szögletéből, Hegedüs bravúrral hárított. A 28. percben Knezevic szabadrúgása zúgott el kevéssel a léc fölött, két perccel később Nagy lövésénél ismét Kovácsik védett. A 37. percben megint Nagy próbálkozott, ezúttal közelebbről mellé lőtt. A 40. percben Kovács tört be balról a tizenhatosra, majd a kivetődő Hegedüs fölött az oldalhálóba pörgetett. Egy nem különösebben eseménydús első félidőt követően 0-0-val vonultak szünetre a felek.

A második félidőben viszont gyorsan megtört a jég: Kovács (még vonalon kívüli...) buktatásáért ítélt tizenegyest Kassai, amelyet az 54. percben Milanov váltott gólra, vezetést szerzett a Vidi. A 60. percben Nego beadásából Futács fejelt kevéssel kapu mellé. Három perccel később Milanov centerezésénél Hadzhiev mentett nagyot Futács elől. A mérkőzés utolsó harmadában az addiginál is jobban leült a játék, hogy aztán a hajrában a semmiből kiegyenlítsen a PAFC: Knezevic pöccintése Kovácsikról Juhászra pattant, onnan vissza, végül a kapusról a gólvonal mögé, 1-1. A 90. percben Scsepovics hibáját kihasználva kontráztak a felcsútiak, Kiss ziccerét Kovácsik bravúrral hárította. Több gól nem született, a MOL Vidi a szezonban harmadik nekifutásra sem tudta legyőzni a Puskás Akadémiát, ezzel pedig biztossá vált, hogy a Ferencváros megszerezte a bajnoki címet.
A MOL Vidi pedig biztosan második, és nyáron az Európa-liga selejtezőjében indulhat.

MOL Vidi FC - Puskás Akadémia 1-1 (0-0)

Gl.: Milanov (11-esből), illetve Kovácsik (öngól).