Megszerezte első győzelmét az Alba Volán az osztrák ligában

15 vereség után továbbra is töretlenül az első győzelem reményében korcsolyázott jégre az Alba Volán SC az Erste Bank Eishockey Liga tizenhatodik fordulójában. A tavalyi ezüstérmes Pasut Villach SV ellen a sérült Kangyal Balázs és Hetényi Zoltán nem vállalta a játékot, az NHL-t is megjárt kanadai csatár, David Gosselin pedig nem vállalhatta, ugyanis a fehérvári vezetők és a játékos közös megegyezéssel szerződést bontottak… Az időközben próbajátékra érkező kanadai védő, Chris Allen sem állhatott még csatasorba, a Florida Panthersben két meccset hokizó hátvéd játékengedélye még nem érkezett meg, de nélküle sem kezdett rosszul a Volán a Villach ellen. Alba Volán SC - Pasut Villach SV 3-2 (1-0, 1-1, 1-1)
2007.11.02. 22:35 |

A 2. percben igaz Budainak akadt dolga, Brown próbálkozását védte, nem sokkal később azonban Ondrejcik tesztelte Prohaska-kapust, majd Galvins lőtte telibe az osztrák hálóőr fejvédőjét. Az ötödik perctől egy emberhátrányt védekezett ki a hazai csapat, a 10. minutumban pedig Gröschl kacérkodott a gólszerzéssel, de Prohaska megint a helyén volt. Nem úgy a 12. percben. A fehérvári harmadban szreztek korongot a kék-fehérek, Ocskay húzott el a bal oldalon, bevárta Palkovicsot, középre centerezett és Palkovics Krisztián egyből a kapu közepébe lőtt a kiszolgáltatott Prohaska mellett, 1-0!
A harmad végén tovább növelhette volna előnyét Jan Jasko alakulata, de Galvins löketét hárította a kapus, és ugyanezt tette Stastny fonáklövésénél is. A legnagyobb helyzetet Vaszjunyin hagyta ki, aki Gröschl lepattanó korongját tehette volna vissza az üres kapuba, de pontatlanul célzott.
 A második harmad rögtön fehérvári emberelőnnyel indult, de képtelenek voltak betalálni az Ördögök. A 26. percben Palkovics szabálytalankodott akkor, amikor csapata támadt, büntetése két perc, és egy gól. Nem sokáig terelte a pakkot emberfórban a Villach, Lanzinger talált közvetlen közelről Budai ketrecébe. Örültek az osztrákok az egyenlítésnek, de nem sokáig tehették. 55 másodperccel később Palkovics Krisztián jóvá tette hibáját, elhúzott a bal szélen és remekül eltalált korongja Prohaska mammutjai között talált utat a kapu hosszú sarkába, 2-1.
 A folytatásban is a Volán diktált, de a vendégek is partnerek voltak, így eszeveszett iramban rohamoztak a felek. Németh Péter, Sofron István, Kovács Csaba és Kurt MacSwein lövését is bravúrral hárította Prohaska. A harmad végére Peintner bombája rázta fel az osztrák együttest, de a játékrészben már nem rezdültek a hálók.
 A záróperiódust emberhátrányban kezdte a Volán, Benket küldték ki a bírók, s ezt nem is hagyta tétlenül a Villach, Edgerton lövésébe Brown tette bele az ütőjét, a korong pedig védhetetlenül vágódott a kapuba. Megint egyenlített az ellen, sőt nem sokkal később Budai bravúrjaira volt szükség, hogy ne fordítson a Pasut. A 45. percben aztán megint ünnepelhetett az 1800 fős szurkolósereg. Benk-Ocskay-Palkovics volt a korong útja, s a fehérváriak 24-ese harmadszor is mattolta Prohaskát, 3-2-re vezet a Volán. A hátralevő időben öldöklő iram jellemezte a játékot, a vendégek az eredmény után, a volánosok pedig a bizotsításért rohantak, s ebből a csatából a hazaiak jöttek ki győztesen. Az utolsó percekben eksztázisban buzdította kedvenceit a publikum, hiszen 3-2-es diadalával sporttörténeti sikert aratott az Alba Volán, első győzelmét szerezte az EBEL-ben!

Alba Volán SC – Pasut Villach SV 3–2 (1-0, 1-1, 1-1)