-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Megújult a legnagyobb internetes képzőművészeti galéria
Elkészült a Képzőművészet Magyarországon című szabad hozzáférésű webhely kibővített és korszerűsített változata. A rendszeresen bővülő honlap jelenleg 431 művész és számos középkori ismeretlen mester 5.167 alkotásának digitális reprodukcióját tartalmazza, melyekhez magyar és angol nyelvű műelemzések és tárlatvezetések társulnak.
Elkészült a Képzőművészet Magyarországon című szabad hozzáférésű webhely kibővített és korszerűsített változata. A rendszeresen bővülő honlap jelenleg 431 művész és számos középkori ismeretlen mester 5.167 alkotásának digitális reprodukcióját tartalmazza, melyekhez magyar és angol nyelvű műelemzések és tárlatvezetések társulnak. (képgaléria)
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium pályázati, és a KFKI Csoport szponzori támogatásával, a Magyar Elektronikus Könyvtárért Egyesület közreműködésével létrehozott virtuális gyűjtemény szakmai célokat is szolgál azzal, hogy kiinduló pontjává, majd a későbbiekben részévé válik egy hiteles adatokkal feltöltött, a múzeumi munkában használható műtárgy adatbázisnak.
A képek között böngészve, a művészek életrajzait és a képekhez fűzött magyarázatokat olvasva lehetővé válik a magyarországi festészet és szobrászat teljes vonulatának áttekintése, a töredékesen megmaradt románkori falfestményekkel és faragványokkal kezdve, folytatva a gótikus és reneszánsz miniaturákkal, szárnyasoltárokkal és síremlékekkel, majd a barokk, klasszicista és nemzeti romantikus korszakok alkotásain keresztül eljutva egészen a 19. század végén kezdődő és a 20. század első felében tetőző gazdag stíluskínálatig.
A gyűjtemény képei JPEG formátumúak, és a művészek lapjain bélyeg méretben jelennek meg, mellettük a műtárgyra és az állományra vonatkozó adatokkal. Az információs ikonra kattintva képmagyarázatot tartalmazó laphoz jutunk. A képek teljes méretben a bélyegképre, vagy a képmagyarázat melletti képre kattintva nézhetők meg. A kép ilyenkor külön ablakban, a képnézőben - változtatható színű háttérben és 25-200% között állítható méretben - jelenik meg.
Elgondolkodtató adat, hogy az oldalnak a 97-es elindulása óta több mint egymillió látogatója volt, akiknek négyötöde az angol nyelvű változatot tekintette meg. Ez az adat is jelzi, hogy a magyar művészeti értékek megjelentetése iránt milyen hatalmas az érdeklődés külföldön. A kitűnő minőség és a nagyszerű alkotások méltó képviselői a magyar kultúrának. Ezt a tárgyi anyagot tárlaton, bemutatón soha semmilyen más eszközzel nem volna lehetséges így kiállítani, a látogató különleges élményhez, tudáshoz és értékhez juthat.