Megvan a harmadik siker - a Szeged ellen is nyert az Alba

Háromra növelte győzelmi szériáját az Arconic-Alba Fehérvár szombat délután. A csapat a tabella hátsó felében tanyázó Szedeákot fogadta, akik az idei évben még nyeretlenül állnak. Arconic-Alba Fehérvár - Naturtex SZTE Szedeák 102 - 95
2022.10.15. 20:02 |

Arconic-Alba Fehérvár - Naturtex SZTE Szedeák 102 - 95

Arconic-Alba Fehérvár: Pongó Marcell 11, Somogyi Á. 12/3, De Cosey 7/3, Ford 21/3, Philmore 20/12. Csere: Vojvoda 25/3, Kemp 4, Takács Milán 2, Balsay, Takács Martin. Vezetőedző: Matthias Zollner

Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 18/12, Polányi 3/3, Kovács Ádám 7/3, Starovlah 21/3, Bognár K.23/3. Csere: Kerpel-Fronius B., Person 20/15, Balogh Sz., S. Filipovic 2, Balogh Sz. 1. Vezetőedző: Simándi Árpád.

A Pongó, Ford, De Cosey, Somogyi, Philmore kezdő ötössel felálló Alba a vártnál nehezebben vette az akadályt, a félidőben még 37-38-as eredmény állt a táblán, azonban végül 102-95 arányban győzte le a Szegedet a 4. fordulóban. Ezzel már három győzelemmel áll az Alba Fehérvár.

Bognár Kristóf zavartalanul, a palánk alól szerzett kosara nyitotta meg a találkozót, melynek az első percei ettől függetlenül több hibát is hoztak mindkét oldalon. Aztán Pongó Marcell betöréséből elért pontjaival először volt előnyben az Alba a 3. percben, 3-2. Ezt követően a szegediek percei és pontjai jöttek, olyannyira, hogy nyolcpontos előnyt kovácsoltak a Tisza-partiak, 3-11. Próbáltak ellenfelük után eredni a kék-fehérek, ennek eredményeként Isaiah Philmor triplája törte meg a hazai gólcsendet. Folyamatos cserékkel frissítette csapatát Matthias Zollner, és ez úgy tűnt, hogy jótékony hatással van a gárdára, mert feljöttek mínusz egyre, 10-11. Majd jött a menetrendszerű Vojvoda Dávid találat, és már rögtön az Alba neve mellett villanyújságon a magasabb szám, 15-13. A negyed végére a Szedeák azonban megrázta magát, amely igen szívósnak bizonyult, és egypontos fórral várhatta a folytatást.

A második tíz perc Adam Kemp kosarával ismét a fehérváriak malmára hajtotta a vizet, csupán néhány pillanat erejéig. Majd Takács Milán álompassza után Vojvoda „tálalt” látványosan a kosárba, tűzbe hozva ezzel a publikumot, 23-21. Más kérdés, hogy jól tartotta magát a vendégcsapat, de Quincy Ford triplájára nem érkezett nyomban válasz, ám Desmond Washington azért kiegyenlített, ugyancsak egy hármasból, úgyhogy a következő akcióból ő is feliratkozott a triplázók közé. A félidő hajrájához érve teljesen együtt haladtak a csapatok, Washington kosarára Philmore válaszolt, de Starovlah Milic két sikeres büntetője után egypontos alföldi előnnyel mehettek a csapatok pihenőre.

A szünetet követően De Cosey értékesítette ziccerét, majd Kovács Ádám szabálytalankodott – sokak szerint szándékosan - de a bírók csak hosszas videózással döntötték el ennek jogosságát. Mindenesetre Fordnak nem okozott gondot a büntetők értékesítése, 41-38. Felváltva estek a kosarak, és a korábbiakhoz hasonlóan fej-fej mellett haladtak a felek. A 25. percben Vojvoda látványos egyéni megoldása újfent az Albának hozott előnyt, 49-47. A negyed zárása kisértetéjesen hasonlított az elsőhöz, igaz most Somogyi Ádám és Vojvoda tettek arról, hogy minimális előnnyel, de a hazaiak legyenek kedvezőbb helyzetben a záró játékrész előtt, 57-55.

Ismételten váltott pontokkal kezdődött a negyed, bár mindkét oldalon bele-bele hibáztak a játékosok az idő múlásával. Szaporodtak a faultok fehérvári részről, ráadásul az első húsz percben a kispadon jegelt Wesley Person kosara hosszú idő elteltével három pontosra növelte az SZTE vezetést, 62-65. Több közjáték is megzavarta közben az összecsapást, nagy kérdés volt, hogy ezeken mennyire lendül át a Fehérvár. Abban egészen biztosak voltunk, hogy rettenetesen nehéz utolsó öt perc vár a csapatokra, az Alba kapaszkodott, míg a játékvezetők véleményes döntései ugyancsak kivívták a szurkolók elégedetlenségét. Tartotta hárompontos vezetését az SZTE, bár a végjátékra is a bírók maradtak a főszereplők, pontokat elvéve az Albától. Az utolsó percre Person újabb hármast süllyesztett el, az Alba mindent megpróbált a hátralevő időben, feljött két pontra 25 másodperccel a lefújás előtt, de Vojvoda ikszre hozta az állást, 87-87.

A hosszabbításban Ford repítette a kék-fehéreket, két duplát és két büntetőt beszórva, és ezzel lényegében eldöntve a csatát, melynek 44. percében először volt tízpontos különbség a csapatok között, 97-87. A végjátékban hozta a kötelezőt az Arconic-Alba, és újabb győzelmet ünnepelhetett hűséges szurkolóival.