-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23. -
Kézműves vásár a Jancsárkertben
Az utolsó ajándékok beszerzése mellett lehetőség volt a legkisebbeknek kézműveskedni, és minden látogatót megvendégeltek egy bögre teával, kávéval, süteménnyel.
2024.12.23.
Mézes szombat a Tolnaiban
Méhész versenyt tartottak a fejér megyei méhészek gyerekeknek szombaton a Tolnai Utcai Általános Iskolában, ahol a méz-teszten kívül szóbeli megmérettetésen is részt vettek a diákok. Nem titkolt céljuk a méhészeknek a méz népszerűsítése, hiszen a magyar fogyasztási átlag jelentősen az EU szint alatt van.
Tízszer kevesebb mézet eszünk Magyarországon, mint például ezt Németországban teszik. A hazai megtermelt mennyiség 80%-át az EU-ban értékesítik a termelők, hiszen nincs kvótája a méznek, így ők biztosan jól járnak majd csatlakozással. Nagy Gyula sárszentmihályi termelő szerint igen alacsonynak mondható az évente 40 dekás hazai fogyasztás, hiszen az unió más országaiban több kiló mézet eszik egy ember. Egészséges, mivel rengeteg ásványi anyag, enzimek találhatóak a mézben éppen ezért népszerűsítéssel jelentős eredmények érhetőek el –mondja. A szombat délelőtt a Tolnai Utcai Általános Iskolában mézkóstoló is tartottak: megtalálható volt itt az akác, a virág, a medvehagyma, a repce és a gyógynövényekkel kiegészített igazi kuriózumnak mondható bioméz is.
Mintegy 15 jelentős felvevő országba az utóbbi években átlagosan 12 500 t mézet exportálunk. A világ mézkereskedelmében részesedésünk közel 1%. Az EU országainak mézimportjából azonban mintegy 8-10%-ot tesz ki a magyar méz.
Méhészkedéssel főállású őstermelőként, kiegészítő gazdasági tevékenységként, vagy hobbi szinten 16 880 család foglalkozik az országban és mintegy 660 000 méhcsalád szorgos munkálkodásaként 15 ezer-17 ezer tonna méz kerül a hazai és külföldi piacra. A méhészek a méz mellett - piaci igények függvényében - lépes méz, viasz, virágpor, méhméreg, méhpempő és propolisz termelésével is foglalkoznak.