Minimális előnyt szerzett az FC Fehérvár az MK negyeddöntőjében

Nehéz csatára rendezkedett be az FC Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első összecsapásán, hiszen a piros-kékek vendége a bajnoki aranyért is küzdő Debreceni VSC-Teva csapata volt. A harmadik percben aztán máris borult az előre vázolt terv, Szűcs István ügyetlenkedését követően lerántotta a meglépő Sitkut, Fábián játékvezető pedig azonnal kiállította. Az FC Fehérvár hiába futballozhatott 87 percig elmberelőnyben, csupán egygólos előnyt tudott szerezni a debreceni visszavágóra. FC Fehérvár – Debreceni VSC-Teva 2-1 (1-0)
2008.03.19. 22:17 |
 Nehéz csatára rendezkedett be az FC Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első összecsapásán, hiszen a piros-kékek vendége a bajnoki aranyért is küzdő Debreceni VSC-Teva csapata volt.

A harmadik percben aztán máris borult az előre vázolt terv, Szűcs István ügyetlenkedését követően lerántotta a meglépő Sitkut, Fábián játékvezető pedig azonnal kiállította. Az emberelőnyt rögtön gólra váltotta a Vidi szabadrúgásból – Farkas Balázs mesterien tekerte a labdát 16 és fél méterről a jobb alsó sarokba -, majd aztán jött a bosszantó tehetetlenség, mindkét oldalról.
 A nyolcadik percben Leandro akár egyenlíthetett is volna, de lövése éppen Sebőköt találta meg. Tíz perccel később Mohl adott be balról, Farkas fejelt, de labdája épphogy elkerülte a jobb kapufát. A 19. percben Sitku ugratta ki a jobb oldalon Simeket, aki a tizenhatoson belülről lőtt, de Balogh bravúrral hárított. A 21. percben Sifter vállalkozott lövésre 20 méterről, bombáját Balogh kapus a levegőben úszva ütötte szögletre a bal felső elől. Eddig nem is volt rossz a meccs, azonban a folytatásban bizony elmélkedhetett a futballbarát: mi is a jobb, átaludni a meccset, vagy feleleveníteni a Vidi Magyar Kupa-múltját… 1982-ben az Újpesti Dózsa happolta el a trófeát a Videoton elől, majd egészen 2001ig kellett várni, hogy újra a Kupa fináléjában szerepelhessen a fehérvári együttes, de még akkor sem sikerült nyerni, a Vidi 5-2-es vereséget szenvedett, éppen a Debrecentől. 2006-ban aztán a csúcsra ért az időközben FC Fehérvárra keresztelt piros-kék csapat, a Vasast büntetőkkel maradt alul. Abban a sorozatban is meg kellett küzdeni a Lokival, a debrecenieken át vezetett az út a döntőig.
 Az idei küzdelemsorozat negyeddöntős párosításai is kecsegtetőek, de hogy közel kerüljön a fináléhoz az FCF, megint túl kell jutni a DVSC-n, ehhez pedig gólok kellenek. Emberelőnyben pedig pláne, a jelen összecsapásán azonban mégis a hátrányban futballozó tartalékos Debrecen talált a hálóba. Az 59. percben Leandro végezhetett el szabadrúgást veszélyes szögből, 18 méterről, s a brazilnak született magyar válogatott játékos a sorfal felett elcsavarva a labdát lőtt a kapuba, 1-1.  A továbbra is egy előretolt csatárral próbálkozó fehérváriak tudatos támadás útján képtelenek voltak feltörni a visszahúzódó Loki védelmét, de a szerencse a hazaiak mellé állt. A 67. percben Nagy Dani lövésébe beleért egy védő, a labda felperdült, majd a kaputól 12 méterre helyezkedő Sitku Illés fején irányt változtatva áthullt az elmozduló Balogh-kapus felett, s csak a hálóban pihent meg. A mérkőzés hátralevő idejében elszántan küzdött a Vidi a gólkülönbség növeléséért, de a Debrecen jól védekezett, s húzta az időt, így igazán komoly helyzet nem alakult ki a vendégkapu előtt. A végére maradt a 2-1-es fehérvári győzelem, ami biztató, de korántsem megnyugtató előny a március 27.-i, debreceni visszavágóra.

”Várható volt, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen a Debrecen bármilyen összeállításban is nagy játékerőt képvisel. – vélekedett Disztl László, az FC Fehérvár vezetőedzője a lefújás után. - Kicsit váratlan volt, hogy a harmadik perctől létszámfölényben játszottunk. Ez egyik oldalról jó volt, próbálunk széleket nyitni, kihasználni a létszámfölényt, viszont a Debrecen egyből visszaállt. Ha nyílt játékot játszik a Debrecen, akkor több lehetőségünk nyílik a gólszerzésre. A levegőben lógott a két-háromgólos győzelem is. 2-1 után is nagy erőket mozgósítottunk, egygólos győzelem sikerült. A visszavágó új meccs lesz, nyerni akarunk, a védekezésben egységesnek kell lennünk, figyelni kell a veszélyes támadóikra, de tulajdonképpen minden benne lesz abban a mérkőzésben. Javuló tendenciát mutat a játékunk, sokat birtokoljuk a labdát, viszont sok a pontatlanság is a középpályán, ami kontrát eredményezhet. Összességében megpróbáltunk mindent, a játékok megvoltak, a minél nagyobb arányú győzelem érdekében. Egygólos előnyt szereztünk csupán, de előnyt szereztünk!”

FC Fehérvár – Debreceni VSC-Teva 2-1 (1-0)

Sóstói Stadion, 500 néző
 Vezette: Fábián (Varga, Márkus)

FCF: Sebők – Lázár, Koller, Horváth, Mohl – Farkas, Sifter – Dajic (Nagy, 60.), Polonkai, Simek (Dvéri, 71.) – Sitku. Vezetőedző: Disztl László

DVSC: Balogh – Szatmári, Szűcs, Komlósi, Bíró – Varga, Leandro (Bernáth, 72.), Rezes (Éles, 68.), Huszák – Bogdanovic (Szilágyi, 75.), Kouemaha. Vezetőedző: Herczeg András

Gól: Farkas (4.p.), Sitku (67.p.) ill. Leandro (59.p.)
 Sárga lap: 1-0
 Kiállítva: Szűcs (3.p.)
 Szögletarány: 6-0