-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Mintegy 300 milliós beruházással épített napelemparkot a székesfehérvári Grundfos
A napelempark előkészítése 2021-ben kezdődött. 2022 első felében zajlott a kivitelezés előkészítése, tervezése és engedélyeztetése.
A mintegy 300 millió forintos beruházás keretében a napelemparkot a székesfehérvári Grundfos telephely 4-es számú épületének tetején alakították ki.
Mintegy 2.700 db napelem panelt telepítettek, melyek összteljesítménye 0,9 MW, ezzel a teljes székesfehérvári telephely éves fogyasztásának 10 százalékát tudják kiváltani – hangzott el az ünnepélyes avatáson. Udvar Csaba, a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. gyárigazgatója hangsúlyozta, az egész cégcsoport és Székesfehérvár számára egyaránt nagyon fontos a napelempark, melyhez hasonló, saját forrásból finanszírozott beruházás még nem jött létre.
Farkas Gábor, a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. műszaki igazgatója arról beszélt, hogy cégük számára az energiahatékonyság nem mondva csinált cél: a teljes cégcsoport CO2 kibocsátását 2030-ig a felére, 2050-ig 90 százalékkal szeretnék csökkenteni. Hasonlóak az elvárások a termékeik esetében is, ahol a CO2 kibocsátását 2030-ig 20 százalékkal, 2050-ig ugyancsak 90 százalékkal mérséklik. Nem csak az energiatermelést kívánják zöldebbé tenni, hanem az energia felhasználását is.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, Székesfehérvár szempontjából nagyon fontos, ha egy ipari partner komoly gazdasági beruházást valósít meg, mert ez biztosítja a város működőképességét és fenntartható fejlődését.
Emellett fontosak a klímavédelmi beruházások is, melyek formálják az élhető környezetet és a jövőképünket. A Grundfos ezt a két cél együtt valósította meg, melynek kapcsán a polgármester gratulált és köszönetét fejezte ki a város közössége nevében. A fenntartható, környezetkímélő napelempark létesítése jó üzenet a jelenből a jövő számára. A Grundfos eddig is az „élharcosa” volt az energiakorszerűsítésnek, az energiahatékonyságnak, a fenntarthatóságnak, a mostani beruházással pedig példát mutat.
A napelemparkot a beruházásban érintett tervezők, kivitelezők, kollégák részvételével avatták fel.