-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Molnár-C. Pál Baráti Kör kiállítása a Szt. István Művelődési Házban
November hatodikától már látogatható a Molnár-C. Pál Baráti Kör gyűjteményes kiállítása a Szent István Művelődési Házban. A tárlatot Tóth Antal művészettörténész rendezte Bizzer István segítségével. A megnyitón Filep Sándor festőművész méltatta a munkákat és a baráti társaság működését.
November hatodikától már látogatható a Molnár-C. Pál Baráti Kör gyűjteményes kiállítása a Szent István Művelődési Házban. A tárlatot Tóth Antal művészettörténész rendezte Bizzer István segítségével. A megnyitón Filep Sándor festőművész méltatta a munkákat és a baráti társaság működését.
A Molnár-C. Pál Baráti Kör hivatalosan 1986-ban alakult. Az egyesület előtörténete Matzon Frigyes nevéhez fűződik. Még 1986 előtt az ő műterme volt az, ahol egy kis művészközösség találkozhatott, alkothatott. Ennek a művészközösségnek volt tagja Molnát-C. Pál is, aki 1981-ben hunyt el. Ezután kezdődött meg a művészek körében a mozgolódás, hogy minél több tehetségnek adjon helyet egy nagyobb művészközösség. Néhány sikertelen próbálkozás után végül hivatalosan is bejegyezték a Molnár-C. Baráti Kört, melynek elsődleges célja, hogy a névadó mester művészetét gondozza, ismertesse és népszerűsítse. A társaság már szerte az országban rendezett kiállításokat. Szegeden, Nagykanizsán, Zalaegerszegen éppúgy megfordultak munkáikkal, mint például Kecskeméten, Pápán vagy éppen Fehérváron.
A baráti kör a Szinyei társaság mintájára díjakkal és kitüntetésekkel ismeri el művészeinek munkáit. 1988-tól több-kevesebb rendszerességgel – elsősorban a mai magyar művészeti közéletben – díjakat ad ki „ Molnár-C. Pál jutalom” és a Molnár-C. Pál Baráti Kör közönségdíja elnevezéssel.
A művészi társaságban olyan neves – ma már nem élő – alkotók munkálkodtak, mint például Aba-Novák Vilmos, Berki Viola, Bod László, Borzsák Jenő, Pátzay Pál és Szőnyi István. A mostani tagok többek között Artner Margit képzőművész, Bátki László illusztrátor, Búza Barna szobrász és restaurátor, Gross Arnold festőművész és Marosvári György képzőművész.
A szent István Művelődési Házban látható tárlat ugyan csak válogatás a fent említett művészek munkáiból, ám így is teljes képet kaphatunk a baráti kör munkásságából. Hibátlanul faragott és öntött szobrok, tökéletesen kivitelezett festmények, meghökkentő, az élet mélységeit megjáró képzőművészeti alkotások és precízen rajzolt grafikák jellemzik a tárlatot.