-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Molnár-C. Pál Baráti Kör kiállítása a Szt. István Művelődési Házban
November hatodikától már látogatható a Molnár-C. Pál Baráti Kör gyűjteményes kiállítása a Szent István Művelődési Házban. A tárlatot Tóth Antal művészettörténész rendezte Bizzer István segítségével. A megnyitón Filep Sándor festőművész méltatta a munkákat és a baráti társaság működését.
November hatodikától már látogatható a Molnár-C. Pál Baráti Kör gyűjteményes kiállítása a Szent István Művelődési Házban. A tárlatot Tóth Antal művészettörténész rendezte Bizzer István segítségével. A megnyitón Filep Sándor festőművész méltatta a munkákat és a baráti társaság működését.
A Molnár-C. Pál Baráti Kör hivatalosan 1986-ban alakult. Az egyesület előtörténete Matzon Frigyes nevéhez fűződik. Még 1986 előtt az ő műterme volt az, ahol egy kis művészközösség találkozhatott, alkothatott. Ennek a művészközösségnek volt tagja Molnát-C. Pál is, aki 1981-ben hunyt el. Ezután kezdődött meg a művészek körében a mozgolódás, hogy minél több tehetségnek adjon helyet egy nagyobb művészközösség. Néhány sikertelen próbálkozás után végül hivatalosan is bejegyezték a Molnár-C. Baráti Kört, melynek elsődleges célja, hogy a névadó mester művészetét gondozza, ismertesse és népszerűsítse. A társaság már szerte az országban rendezett kiállításokat. Szegeden, Nagykanizsán, Zalaegerszegen éppúgy megfordultak munkáikkal, mint például Kecskeméten, Pápán vagy éppen Fehérváron.
A baráti kör a Szinyei társaság mintájára díjakkal és kitüntetésekkel ismeri el művészeinek munkáit. 1988-tól több-kevesebb rendszerességgel – elsősorban a mai magyar művészeti közéletben – díjakat ad ki „ Molnár-C. Pál jutalom” és a Molnár-C. Pál Baráti Kör közönségdíja elnevezéssel.
A művészi társaságban olyan neves – ma már nem élő – alkotók munkálkodtak, mint például Aba-Novák Vilmos, Berki Viola, Bod László, Borzsák Jenő, Pátzay Pál és Szőnyi István. A mostani tagok többek között Artner Margit képzőművész, Bátki László illusztrátor, Búza Barna szobrász és restaurátor, Gross Arnold festőművész és Marosvári György képzőművész.
A szent István Művelődési Házban látható tárlat ugyan csak válogatás a fent említett művészek munkáiból, ám így is teljes képet kaphatunk a baráti kör munkásságából. Hibátlanul faragott és öntött szobrok, tökéletesen kivitelezett festmények, meghökkentő, az élet mélységeit megjáró képzőművészeti alkotások és precízen rajzolt grafikák jellemzik a tárlatot.