-
Nagypénteki keresztút
Nagypénteken a város polgárai és papjai közösen emlékeztek Jézus kereszthalálára. Ezen a napon nem mutatnak be szentmisét, a nagypénteki keresztútjárás során pedig felidézik Jézus szenvedésének egyes állomásait. Székesfehérváron az eső miatt, idén a Bazilikában tartották a Spányi Antal püspök vezetésével város közös keresztútját.
2025.04.18. -
Közös keresztút
A város polgárai és papjai közösen emlékeznek Jézus kereszthalálára. Nagypénteken, a Palotavárosi Kálváriánál délután három órakor kezdődik Spányi Antal püspök vezetésével a város polgárainak közös keresztútja.
2025.04.18. -
Királykúti esték
Folytatódott a Királykúti esték, a Vörösmarty Társaság és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ közös rendezvénye. Bakonyi István vendége ezúttal Cseszárik László színész, utcazenész.
2025.04.18. -
Míves munkák a kiállításon
A Szent István Művelődési Házban nyílt meg Köpf Jenő faesztergályos tárlata. Az alkotó ezúttal is míves használati és dísztárgyakkal mutatta meg elhivatottságát a különleges kiállításon.
2025.04.18.
Multiverzum, 7 nap, a Vörösmarty Színház tantermi előadása a bullyingról

Kerkay Rita rendező, Ballér Bianka és Kiss Diána Magdolna színművészek, valamint Lőrincz Zsuzsa foglalkozásvezető, kiegészülve Matkó Tamás zeneszerzővel. Így jött létre Eve Ainsworth 7 nap című ifjúsági regényéből a Multiverzum, 7 nap című tantermi előadás, amely beszélgetéssel kiegészülve Székesfehérvár számos középiskolását szólítja meg.
„Ez a regény két fiatal lány naplóbejegyzése, a szerző arra helyezi a hangsúlyt, hogy milyen más szemszögből látják ők ugyanazokat a dolgokat.” – utalt a rendező Kerkay Rita az alapműre, melyből kiindulva létrehozták az előadást. Itt valóban nincs szükség másra, mint a két színésznőre, és pár ötletes, apró kellékre, hiszen kiindulva a tantermi előadás jellegéből, az egész cselekményt egy asztal köré tudják szervezni.
Hét nap történetét mesélik el a bántalmazott, szorongó 14 éves kislány, Bia (Ballér Bianka) és a bántalmazó, ám valójában szintén szorongó Dia (Kiss Diána Magdolna) szemszögéből. A sajnos szokásosnak nevezhető kiközösítésen túl a tettlegességig fajuló konfliktusokat a lányok két végletben élik meg, mindketten más családi környezetből jöttek, más megoldási lehetőségekkel.
És ahogy a színpadon látjuk, úgy a valóságban is megtörténnek hasonló dolgok, ez már az előadást követő beszélgetésekből derül ki. A moderátor Lőrincz Zsuzsa szerint sokszor ők is
tanulnak a gyerekektől, akik tűpontosan meg tudják fogalmazni azokat a dolgokat, amelyekkel akár nap mint nap szembesülnek:
„Olyan kérdéseket teszünk fel nekik, amire nincs jó válasz vagy rossz válasz. Kíváncsiak vagyunk arra, hogy ők, hogy élik meg.”
A tantermi előadások a nagy érdeklődésre való tekintettel folytatódnak a következő évadban is.