-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Művészeti fesztivál Kapolcson
Elkezdődött Magyarország legnagyobb művészeti fesztiválja a Kapolcs és Taliándörögd között a Művészetek völgye névre keresztelt fesztiválon a hagyományos értelemben vett művészetek mellett a programban szerepelnek koncertek, irodalmi programok illetve távoli kultúrákat bemutató előadások. A fesztivál augusztus 1 –ig látogatható.
Ez a festői szépségű, szelíd dombok határolta völgy vonzó fekvésével és sokszínűségével méltán csalogatja magához a magyar és külföldi vendégeket, hiszen a térség természeti, építészeti és kulturális öröksége, a vendégszeretet a tiszta levegő a csend felejthetetlen élményt és örömöt nyújt az idelátogatóknak.
Az 1989-ben még három napig tartó fesztivál ( Kapolcsi Művészeti Napok) óta sokat változott a világ. A Balaton-felvidék több száz éves hat kis falujában (Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend, Monostorapáti, Öcs és Pula) megrendezésre kerülő tíz napos rendezvénysorozat, a Művészetek Völgye , a különlegesség, a kreativitás és a minőség jegyében fogadja az évenkénti 180-200 ezer látogatót. Magyarország legnagyobb nonprofit összművészeti fesztiválja alapítása óta mintaadó, értékőrző, és értékteremtő törekvéseivel meghatározó szerepet játszhat Európában az elkövetkezendő esztendőkben. A fesztivál ideje alatt a templomok, az erdei tisztások és rétek, a szigetek és a malmok, sőt az utcák, terek, udvarok, faluházak, pajták és pincék mind szerepet cserélnek és átlényegülnek színházzá, kiállítási vagy koncertteremmé, mozivá, bábszínházzá vagy akár piactérré. Egyedi helyszíneivel, a legfurcsább zárt- és szabadterek kihasználásával a Művészetek Völgye különös, máshol nem reprodukálható atmoszférát teremt: évről-évre megszületik az "itt és most együtt" megismételhetetlen élménye. Természetesen a 16. Művészetek Völgye Fesztiválon változatlanul minden műfaj megtalálható: klasszikus-, tánc- és utcaszínházi előadások, irodalmi estek és teaház, egyházi, régi- népzenei világzenei és jazz-koncertek, prímásverseny, táncházak, játszóházak, filmvetítések, naponta kétszer jelentkező Völgyhírmondó a taliándörögdi stúdióból, kolostortúrák gregorián koncertekkel. A Művészetek Zöldje környezet- és természetvédelmi programjai, túrák, előadások és zöld udvarok komplex programjai a hat faluban. A látogatók részt vehetnek nagyjából hatvan kiállításon, a hagyományos Országos Fazekas és Keramikus Találkozón, kézműves vásáron és mesterség-bemutatókon. 3500 fellépő művész, 800 produkció, 50 helyszín várja a Völgy visszatérő és új vendégeit.