Nagy csatában maradt alul az Alba Volán

Az Innsbruck idegenbeli legyőzésével megjött az Alba Volán SC jégkorong csapatának étvágya, s hogy céljait elérje – vagyis az EBEL legjobb nyolc csapata között szerepelhessen -, a hazai környezetben lejátszott összecsapásokon is a győzelemért kíván harcba szállni. Nem más terve az Olimpija Ljubljana ellen se, nem csupán a mini-rájátszás óriási tétje miatt, hanem azért is, mert volt mit törleszteniük a kék-fehéreknek a szlovénokkal szemben. Legutóbb 7-3-ra nyert a Ljubljana Fehérváron… Hiába vezetett két góllal is a Volán, az Olimpija fordítani tudott. Alba Volán SC – Olimpija Ljubljana 2–3 (1-0, 1-2, 0-1)
2008.01.13. 20:50 |

Az Alba Volán játékosai óriási elánnal kezdtek, de a kezdeti megilletődöttség után az Olimpija is partnerként vette fel a kesztyűt, így mindkét oldalon volt dolguk a kapusoknak. Mégis az amerikai légiós Westlund tüsténkedhetett többet, Galvins, majd honfitársa, Sam Ftorek lövését is hárítania kellett. Az első kiállítás aztán a meccs első gólját eredményezte: Vnuk ült a padon, amikor Ocskayék járatták a korongot, s a Volán új szerzeménye, Sam Ftorek éles szögből lőtte a korongot a keresztvas alá, 1-0.
 A folytatásban nagy iram és több helyzet is jellemezte a játékot, Hetényinek többször bravúrral kellett védenie, de a fehérvári támadók veszélyeztettek inkább.

A második harmad első perceiben inkább a mezőnyben küzdöttek a csapatok, majd aztán a 25. percben Kovács Csaba gondolt egy nagyot, nagy lendülettel vezette be a kornogot a szlovén harmadba, Musicot oda-vissza megforgatta káprázatos cseleivel, majd Westlund bal válla fellett kilőtte a felső sarkot, 2-0 ide.
 Az Olimpija keményített játékán, ennek volt köszönhető, hogy Vnuk az oldalhálót találta el. A 29. percben Tokaji mehetett a büntetőpadra egy véleményes akadályozás miatt, sikerült kivédekezni a hátrányt, de amikor a fehévári védő visszatérhetett a 31. percben Tomaz Vnuk mattolta Hetényit, a szlovén csapatkapitány mintát vett Ftorek befejezéséről… 2-1-es Volán-vezetésnél két vendégjátékost is kiállított a vezetőbíró, de hiába játszott 56 másodpercig kettős fórban a hazai gárda, érintetlen maradt az Olimpija hálója. Ellenben megint elég volt egyetlen létszámfölényes helyzet a Ljubljanának, a 36. percben Intranuovo vágott egy lecsorgó korongot a fehérvári ketrecbe. Kiegyenlített a vendég együttes, de az Alba előtt megint adódott lehetőség a gólszerzésre, azonban megint elpuskázták emberelőnyüket a hazaiak.

A záró periódusban az Olimpija játékosai mutatták be az erőteljesebb hokit, hiába próbálkozott kiszabadulni a Volán, a vendégek bedarálták a kék-fehéreket. A 48. percben Zupancic zúdított egy lövést a magyar kapura, a korong lepattant Hetényiről, az érkező ír védő MCCarthy pedig könyörtelenül vágta a pakkot a hálóba. 0-2-ről fordított a Ljubjana. A folytatásban minden megmaradt erejét a gólszerzésre összpontosította a Volán, de ez kevésnek bizonyult. Kralj a kapuvas mellé lőtt néhány centivel, Palkovics szólója végén Westlund védett, az 59. percben pedig Ftorek nem találta el jól a korongot ígéretes helyzetben. Ted Sator az utolsó percre lehozta kapusát, de a vezetőbíró nem engedte, hogy hat mezőnyjátékossal támadjon a Volán, kiállította Tokajit, s így már nem maradt esély az egyenlítésre.

Alba Volán SC – Olimpija Ljubljana 2–3 (1-0, 1-2, 0-1)

Székesfehérvár, 2500 néző
 Vezette: Altersberger (Wohlmuth, Zehenthofer)

AV: Hetényi – Tokaji (1), Horváth, Ftorek 1 (ee), Ocskay (1), Palkovics, Allen, Galvins, Kovács 1, Sihvonen, Kralj, Kangyal, Ondrejcik, Vaszjunyin, Gröschl, Majoross, Svasznek, Benk, Fodor, Sofron. Vezetőedző: Ted Sator

Olimpija: Westlund – Mitchell, Kuznik, Yarema, Elik (1), Felsner (1), Petrilainen (1), Tavzelj, Intranuovo 1 (ee), Muric, Vnuk 1, McCarthy 1, Pavlin, Music, Zupancic (1), Avgustincic, Groznik, Hocevar, Kralj. Vezetőedző: Mike Posma

Kiállítások: 12 + 10 perc fegyelmi (Tokaji) ill. 12 + 10 perc fegyelmi (Intranuovo)