Nagy csatában maradt alul az Alba Volán

Vajon harmadszor is elpáholja a az Alba Volán SC a Pasut Villach csapatát az Erste Bank Eishockey Ligában? Tehette fel a kérdést a jégkorongbarát az EBEL 28. fordulója előtt. A találkozó előtt Tóth István az Alba Volán Zrt. vezérigazgatója és Id. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató ünnepélyes keretek között köszöntötte azokat, akik jelentős szerepet vállaltak abban, hogy a jégkorongsport immár harminc éve jelen van Székesfehérváron. A jégre korcsolyázó csapatok nem méláztak el a rövid ünnepség után, s belevágtak a közepébe. Szélvész iramban estek egymásnak, hol a hazai, hol pedig a karinthiai kapu forgott veszélyben, de a kapusok jól védtek. A folytatásban aztán potyogtak a gólok - némelyiket megadták, némelyiket nem -, s a parázs hangulatú összecsapásból a Villach került ki győztesen. Alba Volán SC – EC Pasut VSV 3–4 (0-1, 2-2, 1-1)
2007.12.07. 22:12 |
 Vajon harmadszor is elpáholja a az Alba Volán SC a Pasut Villach csapatát az Erste Bank Eishockey Ligában? Tehette fel a kérdést a jégkorongbarát az EBEL 28. fordulója előtt. A találkozó előtt Tóth István az Alba Volán Zrt. vezérigazgatója és Id. Ocskay Gábor szakosztály-igazgató ünnepélyes keretek között köszöntötte azokat, akik jelentős szerepet vállaltak abban, hogy a jégkorongsport immár harminc éve jelen van Székesfehérváron. A jégre korcsolyázó csapatok nem méláztak el a rövid ünnepség után, s belevágtak a közepébe.

Szélvész iramban estek egymásnak, hol a hazai, hol pedig a karinthiai kapu forgott veszélyben, de a kapusok jól védtek. A hatodik percben a fehérváriak puskáztak el egy emberelőnyt – igaz, ehhez kellett Trilar bíró is, aki nem adott meg egy Volán-gólt -, majd a 11. percben másért is bosszankodhattak. Vaszjunyint két osztrák védő zárt ollóba, a fehérvári csatár lennmaradt a jégen, de a bíró nem állította le a játékot, a Volán nem cserélhetett, Kromp azonban megiramodhatott, és bal oldalról könyörtelenül vágta a korongot a bal fesőbe, 0-1. A folytatásban minden villachi támadást a fehérvári publikum füttykoncertje kísért, a kapusok pedig kapkodhatták végtagjaikat, mert a Volán és a Pasut játékosai is rohamoztak rendületlenül, de újabb találat már nem született.

A második játékrészben is szikrázó összecsapások, gyors játék jellemezte a meccset parázs hangulattal. A 26. percben Ondrejcik Rastislav vállalkozott lövésre a kékvonalról, s korongja a hálóba vágódott, végre sikerült egyenlíteni. Sőt, a 27. percben Rajz Attila is betalált, a korong kijött a kapu belső vasáról, 2000 ember bent látta, Trilar viszont nem, így a játék mehetett tovább… Alig telt el fél perc, és megint a vendégek vezettek, Oraze vágta a korongot Budai ketrecébe, 1-2. A játékvezető aztán Edgertont, Scovillet, és Stewartot is kiküldte, a Volán pedig gyorsan gólra váltotta a kettős emberelőnyt, Palkovics Krisztián lövése változtatott irányt egy védőn, és a kapu jobb oldalában pihent meg a pakk, 2-2. Eztán a fehérváriak kerültek kettős hátrányba, de kivédekezték, majd Sihvonen büntetésénél már nem bírták erővel, s a 38. percben Elick lövésébe Brown piszkált bele, becsapva Budait, harmadszor is vezet a Villach.

A záró periódus elején Brown küldte ki kettő percre a bíró, de nem kellett sokáig a padon csücsülnie, ugyanis a 43. percben Palkovics Krisztián saját maga második, csapata harmadik góljával ismét egyenlített a fehérvári kék-fehér együttes. A közönség űzte, hajtotta a Volánt, de a 46. percben Bousquet egy csattanós kapuvassal jelezte, hogy lesz itt még izgalom, s a 48. percben Kaspitz gondoskodott erről, ügyes csuklómozdulattal emelte a korongot Budai hálójába, 3-4. Az Alba Volán játékosai mentek, rohamoztak volna, de erejük fogyott, s a hajrában csak néhányszor tudták megtornáztatni Starkbaumot, leginkább a mezőnycsatákig jutottak. Az utolsó percben Énekes Lajos kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de negyedszerre már nem sikerült egyenlíteni.

Alba Volán SC – EC Pasut VSV 3–4 (0-1, 2-2, 1-1)