-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Frank Frigyes emlékkiállítás a Csók István Képtárban
A "Modern magyar művészet a székesfehérvári gyűjteményekben" című sorozat negyedik tárlatát Révész Emese, Deák Dénes ösztöndíjas művészettörténész nyitja meg március 6-án fél 12 órakor, a Csók István Képtárban. Frank Frigyes festőművész a müncheni és párizsi festőakadémiákon tanult mester témáit gyakran közvetlen környezetéből merítette, fogalmazásmódjára legnagyobb hatással a francia és német expresszionizmus volt.
A "Modern magyar művészet a székesfehérvári gyűjteményekben" című sorozat negyedik tárlatát, Révész Emese, Deák Dénes ösztöndíjas művészettörténész nyitja meg március 6-án fél 12 órakor, a Csók István Képtárban. Frank Frigyes festőművész a müncheni és párizsi festőakadémiákon tanult mester témáit gyakran közvetlen környezetéből merítette, fogalmazásmódjára legnagyobb hatással a francia és német expresszionizmus volt.
A kiállítás az 1976-ban, nyolcvanhat évesen meghalt festőművész két székesfehérvári múzeumban: a Szent István Király Múzeumban és a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben őrzött, valamint két budapesti magángyűjteményben található alkotásait mutatja be. Frank Frigyes életművének teljes feldolgozására most készülődik a művészettörténész szakma. Felbukkanó alkotásai az aukciók keresett, értékes tételei lettek az utóbbi években. A müncheni és párizsi festőakadémiákon tanult mester témáit gyakran közvetlen környezetéből merítette, fogalmazásmódjára legnagyobb hatással a francia és német expresszionizmus volt. Munkáit ugyanakkor a jól átgondolt, hangsúlyos konstrukció is jellemzi. Portréinak gyakran volt alanya felesége és ő maga is. Már életében jó kapcsolatot ápolt gyűjtőkkel. Gyakran festett róluk vagy családtagjukról portrét. Alkotásait - a képmásokon túl táj- és városképeit, enteriőrjeit - a használt színek világa alapján sorolják különböző korszakokba. Az emlékkiállítást április 18-ig tekinthetik meg a Csók István Képtárban.