-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Visible – inviseble azaz látható – láthatatlan - Kiállítás Benczúr Emese munkáiból
Benczúr Emese képzőművész képeiből nyílik kiállítás szeptember 24-én fél 12- kor a Szent István Király Múzeum Csók István Képtárában. Az új generációt képviselő művésznő tárlata a Visible – inviseble azaz látható – láthatatlan címet viseli. A kiállítást Petrányi Zsolt művészettörténész nyitja meg a tárlat kurátora pedig Izinger Katalin. A kiállítás november 13- ig tekinthető meg a Bartók Béla tér 1. szám alatt.
Benczúr Emese a 90-es években induló fiatal generáció egyik kreatív, különleges és kiemelkedő képviselője, aki jelentős nemzetközi sikereket tudhat maga mögött (Manifesta2, 1998, Velencei Biennálé, 1999).
Alkotásai írott képek, művészetében meghatározó szerepet játszik a nyelv. Koncept-arthoz tartozó munkáinak többsége közhelyszerű szövegek, életigazságok, banális kijelentések, repetitív szlogenek felmutatása, melyeket különböző textúrájú anyagokba hímez, és ezáltal transzformál meghökkentővé, zavarba ejtővé. Legújabb műveiben talált tárgyakból, villogó kitűzőkből, ledekből formálja meg szövegeit. A tárgyak felhasználásának sokféle lehetősége, rejtett dimenzióik, adottságaik feltárása és az elektromosság foglalkoztatja. Alkotásai az emberi cselekvés és a művészi alkotás értelmére kérdeznek rá; az állandó, mindennapi, monoton tevékenység, a kötelességteljesítés szükségletéről, a munkáról, annak hasznosságáról vagy éppen haszontalanságáról szólnak. Stílusára jellemző az irónia, az önirónia, a humor és az abszurditás iránti vonzódás.
Az életmű nagysága és gazdagsága teszi indokolttá az áttekintő, retrospektív kiállítás megrendezését, melyen egy teljesen új, a Szent István Király Múzeum kiállítási terébe tervezett anyag is bemutatásra kerül.