-
Kikapott a Volán
Hiába állt fel kétgólos hátrányból a Hydro Fehérvár AV19, a vendég Villach jobban bírta a hajrát, és mindhárom pontot elvitte Székesfehérvárról. Két remek formában lévő csapat csapott össze szerda este az Alba Arénában.Hydro Fehérvár AV19 – Villach 2–3 (0–2, 2–0, 0–1)
2024.12.18. -
Győzelem a DEAC ellen
Sorsdöntő mérkőzést vívott szerdán este az Alba Fehérvár együttese a DEAC ellen. Az Albának mindenképpen nyernie kellett, hogy életben tartsa a reményt a nyolc közé jutásra, hogy a Magyar Kupában ott lehessen a negyeddöntőben. A mérkőzést végül be tudta húzni az Alba az első és a harmadik negyedben nyújtott teljesítményének köszönhetően. Alba Fehérvár - DEAC 88-71
2024.12.18. -
Hópihe Gála
Ismét varázsoltak a FŐNIX Rock and Roll Sporttánc Egyesület csoportjai. Az Arév csarnokban megrendezett gálán kivételes produkcióknak tapsolhatott a közönség.
2024.12.18. -
2 keréken, 2 kontinensen át
Bemutatták Mészáros János ultratriatlonista életrajzi regényét a Koronás Parkban, a Vitál Club Sportmúzeumban. A résztvevők megnézhették Mészáros János kerékpárjait, több útjának tárgyi emlékeit és keretezett fotóit is.
2024.12.18.
Négy bajnoki arany, öt ezüst és két bronzérem az országos atlétikai ÜCSB-n
![Négy bajnoki arany, öt ezüst és két bronzérem az országos atlétikai ÜCSB-n](/_upload/images/news/76338/arak1.jpg)
Az Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokság országos döntőjén az ARAK tizenkét csapatot indított.
Az U16-os korosztályban négy, az idősebbeknél nyolc egységgel szálltak harcba a fehérváriak a bajnoki érmekért. Három bajnoki címet is ünnepelhettek az U18-as fiú ugróink. Trenka Ádám és Kerék Patrik vezérletével először a távolugrásban Tatai Bulcsú Bendegúzzal és Ódor Balázzsal, majd ötösugrásban Ódor Balázzsal és Kovács Endrével, végül pedig magasugrásban Ágoston Illéssel és Ferencz Barnabással alkotva csapatot állhattak a dobogó tetejére.
Az ARAK negyedik bajoki címét az U16-os fiúk 300 méter gátfutásban nyerték a Tölgyesi Zénó, Skoumal Zalán, Fliszár Levente és Kertész Kálmán felállásban. Ugyanők 100 gáton Németh Rolanddal ezüstöt, távolugrásban bronzot nyertek.
Az U18-20 korosztály ugró hölgyei három második helyet szereztek. Távol és gátfutásban Langmár Kata, Antal Hanga, Bodnár Lili és Balogh Lilla, hármasugrásban pedig Horváth Katalinnal kiegészülve csúsztak le az szoros versenyben az első helyről. Az 13-15 éves lányok magasugrásban remekeltek. A Gombás Petra, Langmár Zsófi, Pallos Gréta, Zsigmond Emma és Kárász Anna alkotta ötös nyakába került az ezüstérem.
Az U18-as fiú csapatunk a rövid gáton bronzérmes a Tatai Bulcsú Bendegúz, Varga Botond, Balázsik Dávid és Kovács Endre, a hosszú gáton negyedik a Tatai Bulcsú Bendegúz, Balázsik Dávid, Varga Botond és Ódor Balázs összetételben.