Négyből négynél járnak Kuttor Gergőék - 43 pontot vertek a Vásárhelyi Kosársulira

Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia U20-asai megtették a magukét. Bár Horváth Richárd csapata két ponttal kikapott, de maximális erőbedobásra, és a kulcsemberek túlóráztatására késztette a Vásárhely fiataljait. Hogy miért fontos ez? Elég nagy az átfedés az U20-as és a felnőtt együttes között Hódmezővásárhelyen, és ezáltal a vendégek tulajdonképpen két éles mérkőzést játszottak.
Dávid Kornél KA U20 – Vásárhelyi Kosársuli U20 53-55 (12-13, 14-9, 18-13, 9-20)
Dávid Kornél KA – Vásárhelyi Kosársuli 83-40 (19-15, 17-5, 21-13, 26-7)
2023.10.15. 16:57 |

Nagyszerűen játszott a férfi felnőtt csapat, több mint kétszer annyi pontot szerzett, mint a Vásárhely.

Noha 13-4-re elhúzott a DKKA az első percekben, Borbáthék egyszer még meccsben tudtak maradni. A 8. percben újra egált, 13-13-at mutatott az eredményjelző. Ezt követően nem volt megállás. 19-15-re nyerte a fehérvári csapat az első negyedet, a 14. percben, Szalczgruber Ádám kosara után 28-17-re vezettek, és a nagyszünetig 36-20-ra növelték előnyünket. A második tíz percben gyakorlatilag semmi sem jött össze támadásban a vendégeknek.

A meccs képe a második félidőben sem változott. A 27. percig mezőnykosár nélkül állt a Vásárhely, a különbség pedig ekkorra húsz pont fölé duzzadt. Nagyszerű védőmunkát mutatott be a DKKA, és bár a másik palánknál sok helyzetet elpuskáztunk, a különbség így is folyamatosan nőtt. Ráadásul Dzunic Branislav tíz játékost rotált aktívan, szépen megoszlottak a játékpercek. A 32. percben már 30 pont fölött járt a különbség, a 39. percben, Simon Benedek triplája után pedig már negyvenet számoltak a Hódmezővásárhelyre. A vége 83-40 lett.

Tíz fehérvári játékos is legalább 14 percet töltött a pályán, és 26 percnél senki sem játszott többet. Ennek megfelelően sok jó teljesítmény jött a csapattól, közülük is kiemelkedik Kuttor Gergő (12 pont, 12 lepattanó, 24 VAL) dupla-duplája és Molnár Dániel (21 pont, 21 VAL) termése.

Dzunic Branislav: Volt egy kis görcsösség a csapatban, de összességében nagyszerű energiaszinttel játszottunk. Nagyon elégedett voltam a védekezésünkkel. Főleg a befejezéseknél, a festékben követtünk el sok hibát, de ez mindig benne van a játékban. Sikerült viszont végrehajtani azokat az alap dolgokat, amiket szeretnénk játszani. Tudjuk, hogy mit akarunk, és hogyan akarunk játszani – és ez a legfontosabb.

A "piszkos munka" jó részét elvégezte U20-as csapat a felnőttek előtt rendezett találkozón. Sőt, Barthalos Andrásék kis híján meglepetést is okoztak. A záró negyed előtt még 9 ponttal vezettek, és csak a hajrában fordította a maga javára a találkozót a Vásárhely.