Negyedik helyen zárta a bajnokságot a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

Fontos mérkőzéseken volt már túl a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a női kézilabda bajnokság rájátszásának utolsó fordulója előtt, de – mint egy igazi küzdelemsorozatban – a zárómérkőzésen dőlt el, hányadik helyen végeznek a fehérváriak a bajnokságban. A sportág fehérvári történetében még soha sem léphetett fel csapat a bajnoki dobogóra, a Cornexinek azonban most lehetősége nyílt erre, a Dunaferr NK otthonában a bronzéremért szállt harcba. A hazaiak vezetése után fordított a fehérmezes fehérvári együttes, de ki gondolta volna, hogy a harmadik percben, 1-2-es állásnál vezet először és utoljára Vura József alakulata… Dunaferr NK – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 36-28 (20-13)
2007.05.27. 08:20 |

A dunaújvárosi lányok nagy elánnal rohamoztak, s a Cornexi védelme nem igazán találta az ostrom ellenszerét. A Cornexi trénere változtatott csapata felállásán, Õri helyett Kenyeres irányított, a balszélre pedig Vaszarit küldte, s időlegesen ugyan de magukhoz tértek az alcoás lányok – a 16. percre sikerült egyenlíteni. 10-10 után aztán ismét belehúztak a hazaiak, Mörtel bombagóljai és Lovász szélső találatai révén megléptek Kovács Péter tanítványai, a Cornexi játékosai pedig már támadásban is egyre többet hibáztak, a fehérvári védelmet pedig a félidő végére teljesen szétzilálták a kékek, így a szünetben 20-13-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején valamelyest feljavult a fehérváriak játéka, Djeric bravúrokat produkált a kapuban, a végül 10 találatig jutó Balogh Bea vezérletével pedig megkezdte a felzárkózást a vendégcsapat. A 40. perc végére nyolcgólos hátrányát négyre faragta a Vura-alakulat, de közelebb férkőzni már nem sikerült. A mérkőzés hátralevő része már alacsony színvonalú játékot, és egyre több fehérvári technikai hibát hozott, míg a motiváltabban kézilabdázó Dunaferr a végére esélyt sem adva hizlalta a két együttes közötti különbséget. A Dunaferr 36-28-ra nyert teljesen megérdemelten a 2006-2007-es bajnokság utolsó fordulójában, begyűjtve ezzel a bronzérmet, míg a Cornexi-Alcoa-HSB Holdingnak idén is csak a negyedik hely jutott. A fehérvári lányoknak azért kijár a dicséret, hiszen nagy küzdelem árán sikerült a felsőházba jutniuk, ahol bravúros győzelmeket is arattak.

Dunaferr NK – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 36-28 (20-13)

Dunaújváros, 1000 néző
 Vezette: Horváth, Markó

Dunaferr: Sirina – Nagy 2, Mörtel 7, Ferling 4, Borbás 1, Laluska 3, Lovász 6. Csere: Gáspár 2, Pigniczki 1, Vincze 5, Õri A. 5/3, Balogh Barbara, Ungureanu, Hoffmann (kapusok) Vezetőedző: Kovács Péter

Cornexi: Djeric – Kenyeres 3, Szrnka 5, Õri E., Vijunaite 2, Kordyuk 1, Balogh 10/4. Csere: Trishchuk 2, Lima 1, Valova, Vaszari 3, Pádár 1, Djeric (kapus). Vezetőedző: Vura József

Kiállítások:14 ill. 14 perc