Negyedszázados jubileumát ünnepli a HEROSZ Fejér Megyei Szervezete

Fennállásának 25 éves évfordulóját ünnepli idén a Herosz Fejér Megyei Szervezete. Temérdek munkával a lerobbant épületegyüttesekből az ország egyik legszínvonalasabban működő menhelyét hozták létre. A telephely vezetősége, dolgozói és önkéntesei hagyományos programjaik mellett új kezdeményezésekkel, rendezvényekkel állnak elő idén, hogy népszerűsítsék, fejlesszék tevékenységüket, és segítsék a felelős állattartást.
VIDEÓ a cikkben!
2013.02.26. 11:40 |
Fennállásának 25 éves évfordulóját ünnepli idén a Herosz Fejér Megyei Szervezete. Működése úttörő kezdeményezésként indult, majd temérdek munkával a lerobbant épületegyüttesekből az ország egyik legszínvonalasabban működő menhelyét, a Herosz Állatotthont, új nevén a Fehérvári Állatotthont hozták létre. A telephely vezetősége, dolgozói és önkéntesei hagyományos programjaik mellett új kezdeményezésekkel, rendezvényekkel állnak elő idén, hogy népszerűsítsék, fejlesszék tevékenységüket, és segítsék a felelős állattartást. 
„A Herman Ottó Magyar Országos Állat- és Természetvédő Egyesület az egyetlen olyan civil szervezet, amely több - szám szerint öt - menhelyet működtet és számos területi, helyi egységgel rendelkezik. Menhelyeinken napi szinten mintegy ezer, különböző fajú állatról gondoskodunk.” – emelte ki dr. Berey Attila, a Herosz országos elnöke, majd hozzátette: „Legeredményesebben működő helyi szervezetünk a Fejér megyei, amely 25 éve alakult. A kórház sertéstelepén, lerobbant épületegyüttesekből 1992-ben hoztuk létre állatotthonunkat, amely ma már az ország egyik legszínvonalasabb menhelye. Köszönetünket és elismerésünket fejezzük ki a város korábbi polgármestereinek és jelenlegi vezetőjének, dr. Cser-Palkovics Andrásnak!” Dr. Berey Attila kiemelte, hogy Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával építették fel 1998-ban a korszerű, 36 férőhelyes karantént, valamint egy évvel később a kenelsort, és azóta is töretlen a fejlődés, az állatotthon bővítése, létesítményeinek fejlesztése. „Bár a gazdasági körülmények egyre nehezebbek, meggyőződéssel állítom, hogy magas színvonalon gondoskodunk a menhelyen lévő állatokról, nagyon sokat megteszünk az állatvédelem fontosságának tudatosításában a gyermekek és felnőttek között. Ezt a munkát szeretnénk még eredményesebben, hatékonyabban folytatni a jövőben is!” – tette hozzá a Herosz elnöke.
„Az elmúlt 25 év alatt nem csak a befogadott állatok fajtáját, és a befogadható létszámot növeltük, de a lakosság felé nyújtott szolgáltatásainkat is, évről évre mindig színesebb programokat szervezünk! Nagy hangsúlyt fektetünk, és rengeteg energiát áldozunk a megelőzésre, a környezeti nevelésre!” – hangsúlyozta a Fehérvári Állatotthon vezetője. Krepsz Gyöngyi elmondta, hogy számos hagyományos és új programmal készülnek idén: „Már most is folyamatosan zajlik a vidám hangulatú vasárnapi kutyasétáltatás, melyhez bármikor csatlakozhatnak az állatbarát önkéntesek, gyerekek,  családok!  Tematikus napokat is szervezünk, az elsőt március 24-én a fekete állatoknak, a novemberit pedig az idős állatoknak szenteljük, hiszen nekik nehezebben találunk gazdát, és ezen szeretnénk segíteni! Indul egy öt alkalomból álló, új programsorozatunk a Vörösmarty Mihály Könyvtárral közösen, „Ments meg egy könyvet! Ments meg egy állatot” címmel.  Húsvétkor megtartjuk a szokásos húsvéti Nyuszisimogató napot, a legnagyobb rendezvényünk pedig minden bizonnyal a június 2-i Nyílt Nap lesz, ahol megünnepeljük a 25 éves jubileumunkat!” Májusban és októberben újra lesznek adománygyűjtő és gazdikereső napjaink a Fressnapf Áruház támogatásával, illetve ismét lesz Hagyományőrző Nap és Állatok Karácsonya”. Krepsz Gyöngyi hozzátette, hogy számos városi rendezvényen, például a Lecsófesztiválon is jelen lesznek és várható adománygyűjtő akció Lajkó Csaba ultramaraton futó és barátai közreműködésével.

„Megújult és színes lett a Fehérvári Állatotthon arculata. A névváltozás és a logó megszületése is azt támogatja, hogy ez a szervezet a mai trendek és lakossági elvárások szerint arculatában és megjelenésében is felnőjön 25 év alatt városunkban kiharcolt tekintélyéhez és új küldetéséhez.” – hangsúlyozta Palluch József András marketing szakértő.

Elmondta: „Az idei évben szeretnénk a megelőzésre is egyre szélesebb körben segítő kezet nyújtani a fehérvári polgároknak azáltal, hogy a felelős állattartás még jobb megismeréséhez és elsajátításához segítünk nekik. Az új arculat színességével is arra utalunk, hogy mennyire sokrétűen segíti a szervezet az állatvédelmet és az ismeretterjesztést az állattartás és -védelem területén. A jövőben szándékozunk még változatosabban és több csatornán közelebb hozni a fehérvári polgárokhoz az „állatotthont”, számos tervünk van a marketing és kommunikáció területén, hogy a megelőzést, a felelős állattartást népszerűsítsük, és becsempésszük az emberek mindennapjaiba ezt a felfogást.”

A Fehérvári Állatotthon munkatársai és önkéntesei a közösségi médiában és az internet más felületein is intenzívebb megjelenésekkel készülnek, a jó idő beköszöntével pedig a városban is sokrétűen és sűrűbben szeretnék személyesen felvenni a kapcsolatot a polgárokkal. Több csatornát nyitnak, melyeken keresztül az emberek egész évben folyamatosan - akár kisebb pénzadományokkal is - támogathatják az Állatotthon kisebb projektjeit, vagy épp egy sürgős életmentő műtétet.