Negyedszer is győzött az FC Fehérvár a felkészülés jegyében

Negyedik felkészülési mérkőzésén lépett pályára az FC Fehérvár szombaton a Sóstói Stadionban, mégpedig az NB1-es Paks ellen. Az egy hete Tatán edzőtáborozó vendégeknél az igazán meghatározó játékosok pihentek, így Balaskó, Éger, Molnár Zoltán, Salamon, és Horváth Ferenc is csak a pályán kívülről szemlélődött. A kékmezes fehérváriaknál a sérült Disztl, Dvéri és Mészáros nézték az impozáns Vidi-akciókat, miközben Gál László ügyvezető a 2007-2008-as idény játékos-keretének formálásán morfondírozott. Négy játékost szeretne szerződtetni az FC Fehérvár, Simek Péterrrel hosszabbítana a klub, míg Sitku Illés féléves törökországi kitérője után térne vissza. A fehérváriak szeretnék leigazolni az elmúlt idényt Vácott végigfutballozó Palásty Norbertet, valamint a jobboldali védő posztjára két, meg nem nevezett kiszemeltje van a Vidinek.
2007.07.02. 11:01 |

Negyedik felkészülési mérkőzésén lépett pályára az FC Fehérvár szombaton a Sóstói Stadionban, mégpedig az NB1-es Paks ellen. Az egy hete Tatán edzőtáborozó vendégeknél az igazán meghatározó játékosok pihentek, így Balaskó, Éger, Molnár Zoltán, Salamon, és Horváth Ferenc is csak a pályán kívülről szemlélődött. A kékmezes fehérváriaknál a sérült Disztl, Dvéri és Mészáros nézték az impozáns Vidi-akciókat, miközben Gál László ügyvezető a 2007-2008-as idény játékos-keretének formálásán morfondírozott.

”A klub tulajdonosai felkésrték az ügyvzetést, hogy olyan játékoskeretet állítson össze a 2007-2008-as szezonra, amely a bajnokság első négy helyének valamelyikét veheti célba. A lehetséges érkezőkkel már tárgyaltunk, csak a szerződések aláírása van hátra, ha a kondíciókat a tulajdonosi kör jóvá hagyja.” – mondta Gál László, a Fehérvár FC Kft. ügyvezetője.

Négy játékost szeretne szerződtetni az FC Fehérvár, Simek Péterrrel hosszabbítana a klub, míg Sitku Illés féléves törökországi kitérője után térne vissza. A fehérváriak szeretnék leigazolni az elmúlt idényt Vácott végigfutballozó Palásty Norbertet, valamint a jobboldali védő posztjára két, meg nem nevezett kiszemeltje van a Vidinek. Kapusposzton is lehet bővülés, az FC Fehérvárban folytathatja a horvát Kopetic is, aki 22 éves, és 196 centi magasra nőtt. A portást tíz napon át tesztelte a szakmai stáb, mely hétfőn alkot véleményt a játékosról.

Az FC Fehérvár a Sebők – Vadász, Baranyai, Koller, Horváth G. – Bozic, Farkas – Simek, Vayer – Nagy, Dajic összeállításban kezdett a tartalékos Paks ellen, s igen tetszetős támadásokkal szórakoztatták a 350 fős publikumot a hazai labdarúgók. Marijan Vlak együttese frissen, felszabadultan mozgott a pályán, nyerve a párharcokat, bejátszva a teljes játékteret, sokkal többet birtokolva a labdát, s tornáztatva a vendégek kapusát. A Paks ellen mutatott játék bíztató lehet a következő bajnokságra, mely pontvadászatot az MTK otthonában kezdenek a piros-kékek, s a bajnoki ritmusban egyenletesen szétszórva jönnek majd a legnagyobb riválisnak számító ellenfelek, a Honvéd, a Vasas, az Újpest, a Debrecen, majd az őszi szezon végén a Zalaegerszeg.
 Természetesen a Paks is szerepel majd az ellenfelek között, s az biztosra vehető, hogy a bajnokságban nagyobb ellenállást produkál majd Lengyel Ferenc alakulata. Az első félidőben csak helyzetekig jutottak a fehérváriak, majd fordulás után a Zováthtal folytstott kakaskodása után leküldött Vayer helyére beállt Mohl Dávid szerzett vezetést a Vidinek, Simek passzából volt eredményes a középpályás. Nem sokkal később egy szögletet követően Horváth Gábor bólintott, és és már 2-0 volt a Vidi javára, majd a 70. percben ismét Mohl Dávid villant, aki remek ütemben, védőjét is megelőzve érkezett a csereként beállt Fehér Zsolt pontos beadására. A 3-0-s győzelemmel zárult találkozón, az említetteken kívül szóhoz jutott a második játékrészben Németh Viktor kapus, valamint Lattenstein, Kocsis, Csobánki, Meggyes Dávid és Lelkes Péter is. A fehérváriak következő edzőmeccsüket a Felcsút ellen vívják szerdán a Sóstón.