Negyven percig tartottuk a svédeket - a CHL igazgatóját is lenyűgözte az Alba Aréna

Az első hazai találkozóját vívta csütörtökön este a Volán a Jégkorong Bajnokok Ligája alapszakaszában a svéd Färjestad Karlstad ellen az új Alba Arénában, ahol jelen volt a CHL idén tavasszal megválasztott új operatív igazgatója, Monika Reinhard is. A mérkőzésen a Volánnak 40 percig sikerült tartania az esélyesnek számító svédeket, akik a harmadik harmadban döntötték el a meccset. Hydro Fehérvár AV19 - Färjestad Karlstad 1-3 (0-0, 0-0, 1-3)
2024.09.12. 22:24 |

A mérkőzésre Székesfehérvárra érkezett a Champions Hockey League operatív igazgatója, Monika Reinhard is, akit idén májusban neveztek ki a posztra.

Monika Reinhard számára nem új a feladat, hiszen 2015 óta dolgozik a CHL-nél, 2019. március 1. óta pedig a kommunikációs és digitális média igazgatói posztot töltötte be. Monika Reinhard újságírás és kommunikáció szakon szerzett alapdiplomát, és a digitális átalakulás területén szerzett EMBA diplomát, így rengeteg tapasztalatot és elkötelezettséget hozhat új szerepkörébe.

"Csodálatos lett az új aréna, voltam Székesfehérváron a korábbi jégcsarnokban is, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Az új létesítmény elképesztő építészeti megoldásokat és design elemeket vonultat fel. Rengeteg stadiont láttam már Európában, voltam nagyobb létesítményben is, de ezekkel összehasonlítva is lenyűgöz az Alba Aréna modernitása és funkcionalitása. A méret, a 6000 fős befogadóképesség is reálisan lett megtervezve" - mondta el kérdésünkre benyomásait az Alba Aréna kapcsán a CHL operatív igazgatója, akit a szenvedélyéről is kérdeztünk. "Tíz éve dolgozom a CHL-nek, természetesen ezt nem lehetne ennyi ideig csinálni, ha nem a jégkorong lenne a szenvedélyem. Játékosként is űztem ezt a sportot a Zürich színeiben, most pedig boldog vagyok, hogy a hobbim lehet a munkám és hogy sokat utazhatok Európán belül és számos kultúrát ismerhetek meg." - mondta el Monika Reinhard.

A Jégkorong BL új lebonyolításáról szólva kiemelte, hogy az idénynek 24 csapat vág neki, és 101 mérkőzést rendeznek. "Európa legjobb csapatai versenyeznek itt, és Svédországból, vagy Svájcból is csak a legjobb 3 csapat vehet részt a BL-ben, így nagy a verseny, izgalmasak a meccsek és nehéz kvalifikálniuk magukat a csapatoknak. A következő években nem tervezünk változást, elégedettek vagyunk a BL jelenlegi formájával" - válaszolta a CL operatív igazgatója a verseny kompetitivitását firtató kérdésre.

A BL alapszakaszában csütörtök este a Färjestad Karlstad volt a Volán ellenfele az Alba Arénában.

Az 1932-ben alapított klub a svéd topliga történetének legsikeresebb csapata. A bajnokságban 21 alkalommal játszottak döntőt, tíz alkalommal pedig pedig a bajnoki trófeát is magasba emelhették. A Färjestad hetedik alkalommal vesz részt a CHL-ben, csupán első évadukban nem jutottak rájátszásba, a legutóbbi megmérettetéstől a negyeddöntőben búcsúztak.

Az első két harmadban pariban voltunk

A Volán a Horváth, Gaunce, Messner, Ambrus, Hári, Kuralt kezdő hatossal lépett jégre az Alba Arénában. Az első két harmad pokoli küzdelmet hozott, de gólt nem, a legnagyobb helyzet a második harmadban Magosi előtt adódott. A harmadik harmadban aztán gyorsan eldöntötték a svédek a meccset, előbb Solberg, majd Vestfalt talált be, mielőtt Brown szépített. Az utolsó találat ismét a svéd alapszakasz-győztesé volt, Tornberg talált a hálóba, beállítva ezzel az 1-3-as végeredményt.

A mérkőzés végén Ocskay Zsuzsanna és Monika Reinhard közösen adták át a díjat a legjobb játékosoknak, a Volánból Horváth Dominik, a svéd együttesből Maxime Lagace kapus kapta az elismerést.