Nehéz csata volt, de már kettő a Volán előnye a bajnoki döntőben

A Borsodi Jégkorong Liga döntőjének első felvonásán vastapsot csalt ki a publikumtól az Alba Volán-FeVita előadása, hiszen a címvédésre készülő fehérváriak remek játékkal, 5-1-re győzték le a Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu együttesét. Az érzelmek tárházából a négy győzelemig tartó párharc második összecsapásán is vidámságra törekedtek a hazaiak, azonban ahogy azt az újvárosiak a találkozó előtt mondták, ez egy egészen más meccs lett. A Volán - ha nehezen is - de ismét nyert, s így már ketőre növelte összesített előnyét a bajnoki döntőben. Összesítésben ugyan 2-0-ra vezet a Volán, viszont az borítékolható, hogy a szombati dunaújvárosi összecsapás sem lesz gyaloggalopp... Alba Volán-FeVita - Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)

2007.03.07. 20:58 |
 A Borsodi Jégkorong Liga döntőjének első felvonásán vastapsot csalt ki a publikumtól az Alba Volán-FeVita előadása, hiszen a címvédésre készülő fehérváriak remek játékkal, 5-1-re győzték le a Dunaújvárosi Acélbikák-extra.hu együttesét. Az érzelmek tárházából a négy győzelemig tartó párharc második összecsapásán is vidámságra törekedtek a hazaiak, azonban ahogy azt az újvárosiak a találkozó előtt mondták, ez egy egészen más meccs lett.

Az első húsz percben a Volán ott folytatta, ahol kedden abbahagyta, s a nagy offenzíva eredményeként már a hatodik percben vezetett is. Majoross középre adott korongját Rajz Attila vágta kapásból a vendégek hálójába, 1-0.
A találat után is a fehérváriak irányítottak, Jan Jasko együttese sorra alakította ki helyzeteit, azonban Ferjo rendre a helyén volt, s a kapus mellé szegődött a szerencse is, mert Stastny korongja a kapuvason csattant. A játékrész zárásakor kettős emberelőnyben játszhatott a Volán, s Ocskay, Tőkési, Palkovics, és Poznik korongja sem talált utat a ketrecbe.

A második harmad egészen más képet mutatott, mint az első. A DAB magára talált, felpörgött, sőt többször veszélyeztetett, mint a fehérváriak. Király a kapu mellé lőtt, Hegyi lövését Budai védte, majd Azari sem találta el a kaput, Szilassy pedig a kapuvasat találta telibe. A dunaújvárosi emberelőnyöket is ki kellett védekeznie a Volánnak, s ezt sikerrel tették a kék-fehérek, mert ebben a harmadban nem rezdültek a hálók.

Az eredmény tudatában irtózatos kemény küzdelemre lehetett számítani a záró harmadban, s ez be is igazolódott. A dunaújvárosi és a fehérvári játékosok is veszélyeztették az ellen kapuját, de egyik fél sem rezegtette meg a hálót. A DAB kettős emberelőnyét is elpuskázta, viszont a Volán sem jeleskedett az emberfórok kihasználásában. A végére maradt az egygólos hazai előny, így az Alba Volán-FeVita, ha remegő kézzel is, de behúzta a döntő második striguláját is. Összesítésben 2-0-ra vezet a Volán, viszont az borítékolható, hogy a szombati dunaújvárosi összecsapás sem lesz gyaloggalopp.

Alba Volán-FeVita – Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)