-
Felsővárosi fórum
Csütörtökön este a Felsővárosban élőknek tartottak lakossági fórumot a Felsővárosi Közösségi Házban. Szó volt gyalogos átkelőhelyek építéséről, a Gugásvölgyi utca felújításáról, a Malom utca és a Szent Vendel uitca közlekedéséről és arról is, hogy jövőre gyűjtőparkolót építenek a Depónia volt Sörház téri telephelyének nagy részén. Itt is felhívták a figyelmet az egy órás ingyenes parkolási lehetőségre!
2024.11.14. -
Színes diplomások
49 „színes” diplomás pedagógust köszöntöttek csütörtökön a Hiemer-ház báltermében tartott ünnepségen. Az ötven, hatvan, hatvanöt, hetven és hetvenöt évvel ezelőtt diplomát szerzett óvónőknek, tanítóknak és tanároknak dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere adta át az oklevelet.
2024.11.14. -
Gazdaságfejlesztési fórum
Gazdaságfejlesztési Fórumot tartott a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara. Az eseményen arról a gazdaságpolitikai akciótervről is hallhattak a résztvevők, amelyet a kormány januárban indít útjára.
2024.11.14. -
Tűz Feketehegyen
Kigyulladt egy ház melléképülete Feketehegy-Szárazréten. A családi ház wellness részlegében csaptak fel a lángok, melyeket a tűzoltók több vízsugárral fékeztek meg, nem sérült meg senki.
2024.11.14.
Nem Fehérváron a legdrágább a távfűtés
Az elmúlt héten egy szakmailag nem kellően kidolgozott, hiányos sajtótudósítás nyomán számos hírportálon és más sajtótermékben jelent meg olyan hír, hogy Székesfehérváron a legdrágább a távhőszolgáltatás. A Széphő Zrt. vezetői hétfői sajtótájékoztatójukon pontos számokkal és adatokkal cáfolták a hírt. Az elmúlt hét évben egyébként több, mint 30 százalékkal csökkent a fűtéscélú energiafelhasználás a városban.
2012.11.12. 14:44 |
Az elmúlt héten egy szakmailag nem kellően kidolgozott, hiányos sajtótudósítás nyomán számos hírportálon és más sajtótermékben jelent meg olyan hír, hogy Székesfehérváron a legdrágább a távhőszolgáltatás. A Széphő Zrt. vezetői hétfői sajtótájékoztatójukon pontos számokkal és adatokkal cáfolták a hírt.
Dr. Temesvári Balázs vezérigazgató elmondta, hogy számos tévhit kering a távhőszolgáltatás árával kapcsolatban, így egy szakmailag nem kellően körültekintő sajtóanyag nemcsak a távhőszolgáltató cégeknek tud komoly károkat okozni, de az érintett ügyfeleket is félrevezeti
A távhő ára hatósági ár, a MEH előterjesztése alapján a Nemzeti Fejlesztési Miniszter hagyja jóvá. A jóváhagyott ár két tényezőből tevődik össze: egyik a hődíj, másik az alapdíj. A Széphő működési költségeinek 75-80%-át a Fűtőerőmű Kft.-től vásárolt hő teszi ki, aminek árát szintén a Nemzeti Fejlesztési Miniszter határozza meg a költségek figyelembe vételével. A Fűtőerőmű Kft. gazdálkodása az elmúlt években igen magas hőárat eredményezett, amelyek alapján a Széphő árai meghatározásra kerültek.
A hődíj tekintetében a megyeszékhelyek között valóban a Széphő díja a legmagasabb, de országos szinten nem. A sajtóban publikált lista egy kiragadott minta, ami nem tükrözi a magyar távfűtési piac egészét.
A fűtésért fizetendő díj másik összetevője az alapdíj, ami a rendszer üzemeltetését, karbantartását fedezi, azaz a szolgáltatás állandó költségeit. Az alapdíj tekintetében pl. Budapest és Szolnok is megelőzi Székesfehérvárt.
„A számokon túllépve el kell mondani azt is, hogy a távhő „drágasága” nem abban mérhető le, hogy az alapdíj vagy a hődíj egységára mennyi, hanem abban, hogy egy ugyanolyan lakás fűtése mennyibe kerül Székesfehérváron, Budapesten vagy Veszprémben. Azaz mennyi hővel fűthető ki az ingatlan. Ebben Székesfehérvár igen előkelő helyen áll, a távhő vezetékek szigetelésének, a panelprogramoknak, a kapcsolt épületek szétválasztásának és a lakosság energiatudatos gondolkodásának köszönhetően.” – összegezte véleményét Szauter Ákos hőszolgáltatási igazgató.
Ezt az a tény is bizonyítja, hogy az elmúlt hét évben több, mint 30 százalékkal csökkent a fűtéscélú energiafelhasználás a városban. A hődíjjal ugyanis tud a társasház, vagy a lakó takarékoskodni. Ami a legdrágább, arra van a fogyasztónak ráhatása, azzal tud spórolni, míg az alapdíj minden hónapban állandó.
Temesvári Balázs hozzátette, hogy a 2009. július elsején érvényes árhoz képest több, mint 15 %-kal csökkent a lakossági hődíj, és további jó hír, hogy a miniszteri rendelet értelmében a mostani fűtési idényben nem lesz lakossági áremelés.