Nem jött össze a huszáros fehérvári hajrá - több, mint tízezren szurkolták végig a meccset

Csütörtökön hazai pályán, a MOL Aréna Sóstón fogadta a MOL Fehérvár FC az 1. FC Köln csapatát. Az Európa-konferencialiga playoff-meccs tétje a csoportkörbe kerülés volt, ehhez mérten az érdeklődés is kiemelt volt – mind a hazai, mind a vendégszurkolók részéről - több, mint tízezer néző szurkolta végig a meccset. A fehérváriaknak nem jött össze a továbbjutás, a Köln végül jobbnak bizonyult. MOL Fehérvár FC - 1. FC Köln 0-3 (összesítésben 2-4)
2022.08.25. 21:04 |

A meccs elején Kainz bombázott 14 méterről kapu fölé,majd pedig Funsho beadásáról egy hajszállal maradt le Zivzivadze.

Ezután a németek a 10. percben megszerezték a vezetést. Sarokrúgást követően Hübers fejelt közelről a kapuba.

Az első fél órában igazán komoly fehérvári helyzet nem született, igaz ígéretes próbálkozások azért akadtak. Az első félidő végén Pinto ívelt a kölni 16-oson belülre egy szabadrúgást, Larsen megcsúsztatta, Dárdai pedig kapu mellé fejelt 5 méterről.

Ahogy az várható volt, a német csapat nagy nyomást helyezett a MOL Fehérvárra az első félidőben. A hazaiak a meccs elején próbáltak a védekezésre összpontosítani, a gólszerzéshez bátrabb játékra lett volna szükség. Egygólos hátránnyal zártuk a félidőt – ez az összesítésben 2- 2-es egyenlő állást jelentett.

Cserével kezdte a magyar csapat a második játékrészt, Hangya helyére Heister állt be.

Csakúgy, mint az első félidőt, a második játékrészt is góllal kezdték a németek. A 47. percben újabb szöglet után Skhiri bombázott 8 méterről a kapuba.

A gól után érezte a hazai csapat, hogy bátrabban kell és lehet támadni.

Az 54. percben Dárdai került a földre a 16-oson belül, a bíró azonban nem ítélt a MOL Fehérvár javára. Nem úgy, mint a 60. percben, mikor Kilian sárga lapja után szabadrúgásból szépíthettek volna a fehérváriak, ám Pinto a kapu fölé tekert bal oldalról.

A második félidő első, németekre igazán veszélyes támadásánál Dárdai viharzott el a bal szélen, középre adott labdáját Zivzivadze pár lépésről lőtte kapura, Schwabe azonban óriásit védett.

Fél órával a mérkőzés vége előtt Funsho helyére Kodro, Pinto helyére pedig Bumba állt be. Zivzivadze és Heister is kapott sárgát.

A 70. percben Zivzivadze lövését bravúrral védte Schwabe. Később Bumba és Nego lövését is blokkolták a németek. Bumba egyébként hatalmas mentést is bemutatott a 87. percben Thielmann szólója után, a hazai gólvonal elől rúgta ki a labdát.

A rendes játékidő végén a német edző, viselkedésével elérte a bírónál a kiállítást. A 90. percben kapott piros lapot a heves vérmérsékletű Steffen Baumgart.

Nem jött össze a huszáros fehérvári hajrá, a végén a Köln bebiztosította a továbbjutást.

A 94. percben Schindler fejelt 5 méterről a kapunkba egy szélről érkező beadást követően. Beigazolódott a papírforma, a német csapat nem érdemtelenül jutott tovább. A Vidi az első félidei passzívabb játékot bánhatja.

Fotó: molfehervarfc.hu , MTI/Koszticsák Szilárd